Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов одобрява идеята на опозиционни партии за паралелно броене на бюлетините от вота на 12 май. Това става ясно от коментара му в Първомай, разпространен от пресцентъра на партията.
Благодаря на всички, че сте дошли на площада в Първомай и ще помогнете за паралелното преброяване. Хубаво е, че някои ще броят паралелно и с вас на площада и няма да могат после да оспорят резултатите от изборите, обясни Борисов. Той посъветва медиите да снимат площадите и хората и да покажат снимките от паралелното преброяване.
Вече стана ясно, че партиите от опозицията - БСП, ДСБ, "Атака", ДПС и "Движение България на гражданите", че ще наемат австрийска фирма, която ще брои паралелно резултатите от изборите. Австрийците ще броят успоредно с "Информационно обслужване".
ГЕРБ настоява петте партии, които организират паралелното преброяване и наемат австрийската фирма, да ни предоставят банкова сметка, по която да преведем съответната част, за да можем и ние да участваме в паралелното преброяване, смята той.
И ние искаме честни и напълно прозрачни избори и затова настояваме да бъдем включени в паралелно преброяване, добави Борисов.
„Нито едни избори досега не са минали без флашки и папки, заяви още той по повод последните скандали с подслушването и изтеклите записи в медиите.
Той благодари на избирателите, че не са се подвели по компроматите срещу ГЕРБ. Колкото повече вадят, толкова повече ние побеждаваме, убеден е Борисов. Той смята, че хората имат инстинкт и знаят на кого давярват.
Лидерът на ГЕРБ каза още, че тази сутрин в Пловдив е било запалено знаме на партията от хора, които са били подтиквани. ГЕРБ не обръща внимание на тези неща и ще води позитивна кампания, отсече Борисов.
„Ако спечелим изборите, отново ще осигурим пари за тютюнопроизводителите, за зърнопроизводителите, за зеленчукопроизводителите, за всички. Опонентите ни умишлено държаха хората от тютюневия бранш на тъмно две десетилетия“, добави още той.
Борисов припомни, че неговото управление за три години е реформирало сектора и е плащало на хората според заработеното. Всяка година плащахме по над 80 милиона лева във време на криза, за зърнопроизводителите сме осигурили и за следващата година над 2 милиарда лева, похвали се бившият премиер.
„Разбрах, че в Пловдив ще идва и Станишев. Нека да го закарат да види как сме ремонтирали университета, Римския стадион, Амфитеатъра, каква спортна зала строим, на пътния възел на "Скобелева майка" да го закарат, за да види какво правим за България. Той може да не го вижда, но хората виждат всичко, отсече Борисов.

Калоян Тончев: Фокусът на финтех компаниите е върху инфраструктурата на утрешните пари
Mercedes търси контрол върху разходите с AI и предоговаряне на условията със синдикатите
ЕК одобри четвъртото плащане за България по Плана за възстановяване и устойчивост
Асоциацията на застрахователите: Сезонна застраховка за мотористите не значи по-ниска цена
Разходите за труд в България са забавили ръста си в началото на годината
Без дебати депутатите приеха на първо четене промени в Закона за кредитните институции
Пеканов: България ще получи близо 1 млрд. евро по четвъртото плащане по ПВУ
МВР издирва 84-годишна жена от Гълъбово, изчезнала във вторник (+СНИМКА)
"Другия път ще сме 130 хил.": Мотористи не искат обещания, а справедливи цени
Интензивен трафик и ремонти по магистралите: "Пътна полиция" следи шофьорите
В "Опорни хора" на 20 юни от 19:30 часа: Столичната община - проблеми, предизвикателства, решения
Цварц тренира с ЦСКА, вижте как го посрещнаха + СНИМКИ
Жоел Цварц пристигна в Австрия и се присъедини към лагера на ЦСКА
ЦСКА ще се бори за титлата, но до две години
Мачовете по телевизията днес, 19 юни
ЦСКА се насочва към Ерик Меса, защитникът отдавна планира трансфер в чужбина
Локомотив Пловдив разкри причините за трансфера на Жоел Цварц в ЦСКА
Таро карти за юли за всяка зодия
10 рецепти за лятното слънцестоене на 21 юни
Как да организираме перфектното работно място у дома за максимална концентрация?
Често допускани грешки при завеждане на щета – как да не загубим обезщетението си?
Психологът Михаела Георгиева: При атичифобия човек непрекъснато отлага и не започва нови неща
Сръбска разядка: пастет от патладжан
ЕК даде зелена светлина за четвъртото ни искане за плащане по Плана за възстановяване и устойчивост
Затвориха за граждани басейн „Юлиан Русев“ към ПК „Приморски“ във Варна
Започна ежегодният учебен сбор по отбранително-мобилизационна подготовка във Варна
РЗИ: Морето край варненски плаж гъмжи от Ешерихия коли и Чревни ентерококи
Закопчаха четирима мъже с дрога във Варна
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни
Европейските космически оператори се споразумяха за нови правила за безопасност в орбита
В марсиански метеорит откриха камък, какъвто не се среща на Червената планета
ЕКА изстреля нова конфигурация на „Ариана 6“ с рекорден товар
Защо бедните остаряват по-бързо от богатите: Проучване разкрива причините
Създадоха невроморфен чип, който имитира човешкото зрение