„Една посока – много възможности“ е мотото, на новото лого на европейските фондове за следващия програмен период 2014-2020 г. Победителят в конкурса за ново лого, което ще използваме в следващите 7 години, и автор на рекламния слоган към него е Тахсин Тасим от София.
На церемония в хотел „България“ възпитаникът на Националната художествена академия получи своята награда от вицепремиера и министър на правосъдието Зинаида Златанова, под чийто патронаж беше проведен конкурсът.
В концепцията си авторът е посочил, че логото за визуалната идентичност на новата финансова рамка за периода 2014-2020 г. е изчистено, лесно за комуникация и в цветовете на Европейския съюз и на България.
„Цветните дъги символизират различните оперативни програми, които се включват във финансовата рамка. Дъгите образуват звезда – символът на всяка страна от съюза. Посланието доразвива логото. Различните посоки всъщност са част от единна, обоснована стратегия. Това е посока, която дава възможности за развитие и за растеж“, заключава концепцията на Тахсин Тасим.
Златанова посочи, че конкурсът е бил проведен прозрачно, като припомни, че победителят ще спечели 5 хил. лева а не "6-цифрена сума". (бел. ред. за логото на туризма ни бе отделена сума над 1 млн. лева в проведена обществена поръчка).
Рекорден брой кандидати са се включили в конкурса. Жури в 15-членен състав под ръководството на проф. Виктор Паунов – председател на Общото събрание на НХА, оцени и класира получените предложения. Победителят получи награда в размер на 5000 лв. и тридневно посещение в Брюксел за двама.
Решението за използване на общо лого на оперативните програми през следващия програмен период беше взето на заседание на правителството в началото на месец юли тази година. Тогава вицепремиерът и министър на правосъдието Зинаида Златанова обяви, че целта му е да бъде създадена единна и разпознаваема визуална идентичност на приноса на Европейския съюз в България.
Златанова съобщи, че след 10 дни се очакват официалните коментари на Европейската комисия по Споразумението за партньорство, което правителството изпрати в края на август месец. „България е сред първата половина на държавите-членки, които ще финализират преговорите с ЕК по Споразумението за 2014-2020 г.“, прогнозира още вицепремиерът.
Още новини за България четете в Investor.bg

"Орешник" изглежда пак пропусна, но Киев преживява масирана ракетна атака
Украйна се готви за нападение с "Орешник", ООН настоява за достъп до Старобилск
Марк Рубио: Постигнат е напредък в преговорите с Иран
Uber предлага да придобие Delivery Hero срещу 33 евро на акция
САЩ доставиха на Полша първите три самолета F-35 от общата поръчка за 32 машини
България и Азербайджан планират ускоряване на проекта за „Зелен енергиен коридор“
Христанов: Държавата ограбва собствения си народ
4 зодии ще имат късмет в любовта и парите на 24 май
Гечев: Цените ще паднат с регулации и значително производство
Торино – Ювентус
Милан – Каляри
Спортът по телевизията днес, 24 май
Мачовете по телевизията днес, 24 май
Валенсия обърна Барса, Лева се сбогува с гол
Реал Мадрид завърши с победа, Мбапе стана голмайстор на Ла Лига
Седмична таро прогноза за 25 – 31 май 2026
Дневен хороскоп за 24 май, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 25 – 31 май
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Любовен хороскоп за 25 – 31 май
Черно море Тича загуби първия мач за бронза
Правителството на Радев планира да изтегли дълг от 3.8 млрд. евро
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Седмичен хороскоп 25 - 31 май 2026
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
Мъж подкара лодка по улиците на Севлиево (ВИДЕО)
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята