Главният прокурор Сотир Цацаров се зарече цялата истина за КТБ да се изнесе в съда. „Там няма да бъде скрито нищо и ще станат известни много неща“, обясни обвинител №1 в Пловдив, цитиран от радио „Фокус“. Цацаров предположи и че нещата, които ще се чуят в съдебната зала, няма да имат толкова пряко отношение към работата на банката като финансов механизъм и начин на банкиране.
„По-скоро те ща са като работа на банката в стерилна среда, която е създадена от държавните органи и като работа на една структура, която е осъществявала цели съвсем различни от преките цели на една банка“, каза главният прокурор. Той беше категоричен, че истината за банката няма да бъде скрита.Цацаров потвърди, че молбата за екстрадицията на Цветан Василев е подписана вчера от българската прокуратура и днес трябва да бъде предявена до компетентните сръбски власти. Главният прокурор обясни, че от българска страна е действано по най-бързия възможен начин. „Оттук нататък всичко е в ръцете на сръбския съд“, каза още той.
Цацаров обясни и че според процедурата за екстрадиция в Сърбия решението на съда трябва да получи санкция на правосъдния министър на Сърбия.
„Цветан Василев може да обжалва екстрадицията, но по българския закон”, разясни още главният прокурор.
Преди дни съдът в Сърбия определи мярка за неотклонение „подписка“ на мажоритарния собственик на КТБ. Василев се предаде на полицията там във вторник, след като беше издирван от „Интерпол“. Банкерът е с повдигнато обвинение в България за присвояване в особено големи размери. Дотам се стигна, след като прокуратурата съобщи, че от банката на Цветан Василев са изнесени 206 млн. лв.
В четвъртък втори съд у нас окончателно отказа на банкера да отмени ареста от 72 часа, който прокуратурата иска за Василев след прибирането му в България.

Дигитализация и клиентско преживяване: Ролята на финтех сектора
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Европейските фондови пазари неглижираха развитието на конфликта в Иран
Украйна съобщи за унищожаването на установка на "Циркон", разположена в Крим
Икономиката на ЕС - от глобализъм към протекционизъм
Румен Радев, АИКБ: Нужен е ясен пакет от мерки, а не символични компенсации
Централна емисия
Централна емисия
Квантовите тайни: Защо вселената се дели, а не се копира
Експерти: Координационното звено няма да реши проблема с купения вот
Министър Христанов смени шевовете на ИАРА и ИАЛВ
Берое шокира ЦСКА, Левски на полуфинал
Испански гранд има нов треньор
Разкриха плановете за връщането на Малена Замфирова в България
Чутовна издънка и грандиозен скандал в Реал Мадрид заради Мбапе
Важна информация за Фейгин
Модрич подкрепи Чилич в Маями
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
„Пролетна супер седмица“ стартира в Практикер
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Доклад: Лавинообразен ръст на дрогирани и неправоспособни водачи през 2025 г.
Българи масово купуват имоти в Кавала, вдигнаха цената до 2000 евро на квадрат
Във Варна ще вали до Цветница
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога