Окръжният съд в Ловеч осъди на 15 години лишаване от свобода при първоначален строг режим Хуриет Сюлейманов, убил на пътя трима младежи през м.г.
Мъжът е признат за виновен за това, че на 5 май 2014-а около 9.00 часа, на главния път София - Русе, между Луковит и село Петревене, навлязъл е в лентата за насрещно движение, без да е изпреварвал или заобикалял друг автомобил.
Сюлейманов се е движил с превишена скорост и е причинил смърт по непредпазливост на Владислав Горанов, Николай Менков и Цветелина Таслакова и средна телесна повреда на Иван Иванов. Избягал е от местопроизшествието и е направил опит да се укрие.
Според съда извършеното деяние представлява особено тежък случай и затова присъди максималното наказание, предвидено в закона.
Сюлейманов трябва да плати и разноските по делото, както и за направените експертизи.
От обвинителния акт стана ясно, че подсъдимият никога не е имал свидетелство за управление на МПС, а шофира от 18 години. Наложени са му и 12 присъди от общ характер, повечето от които за нарушения на Закона за движение по пътищата.
Днес той не успя да чуе лично своята присъда, тъй като е обявен за общодържавно издирване и делото се гледаше в негово отсъствие.
От прокуратурата поискаха на Хуриет Сюлейманов да бъде издадена европейска заповед за арест. Тя може да бъде издадена, след като присъдата влезе в сила.
Служебният адвокат на Сюлейманов Петър Цолов заяви, че ще обжалва в установения 15-дневен срок пред Апелативния съд във Велико Търново. Той изложи смекчаващи според него вината обстоятелства и поиска присъда под 10 години.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Какво ще струва на българските компании потенциалния нов софтуер на НАП
McDonald's не успя да изпълни прогнозата за печалбата си заради "предизвикателната среда"
Норвегия замразява етичните съображения за инвестиции на инвестиционния си фонд
AMD представи отличен отчет, но прогнозата ѝ за маржа не успя да впечатли Wall Street
Биткойн китовете дестабилизират пазара с продажби за 45 млрд. долара
Производителят на бижута Pandora снижи прогнозата си за ръста на продажбите
България е епицентър на бури с мълнии в Европа: 450 000 за месец
Краят на хегемонията наближава: Лудогорец е посмешище, а Левски лети
Тоталният срив на Лудогорец: Разградчани удариха невиждано дъно
Защо Левски е толкова силен?
ВИДЕО: Арда - Левски
ВИДЕО: ЦСКА - Монтана
ВИДЕО: Черно море - Лудогорец
Милена Аврамова за филма „Рожден ден“: Вселената започва да работи, когато правиш нещо хубаво
Лесни трикове за намаляване на кортизола
Спектакълът „В зеницата на самотата“ на Диана Досева ще бъде представен на Фестивала на авторския театър
От хип-хоп клубовете в Харлем до подиумите на Висшата мода – историята на streetwear стила
Микроизневяра – какво представлява?
Поверия за Архангеловден
Завърши 27-ия Международен турнир по художествена гимнастика "Руми и Албена".
НС одобри създаването на комисия за дейността на фондациите на Сорос у нас
Зимна промоция на ЗАД „Армеец“ с 20% отстъпка на имуществени застраховки
България получи почти половин милиард по ПВУ
Осъдителна присъда за длъжностно присвояване във Варна
Илиан Илиев получи закъсняло извинение от шефа на ПФЛ
James Webb открива следи от първите гигантски звезди
Американски физик за възможността 3I/ATLAS да има извънземен произход
Втора мощна слънчева експлозия за денонощие
Китай отложи завръщането на „Шънчжоу-20“ след сблъсък
Китай стартира първия в света ториев реактор