Европейците знаят, че спешно трябва да действат за справяне с кризата, а гърците трябва да осъзнаят, че ако напуснат еврозоната, нещата ще се влошат, заяви днес президентът на САЩ Барак Обама.
Европейските лидери трябва да инжектират капитал възможно най-скоро в слабите банки и да предприемат допълнителни стъпки, посочи Обама в изказването си, направено в Белия дом, предаде Асошиейтед прес.
Обама, който през последните дни разговаря по телефона с редица лидери от Стария континент, заяви пред журналисти, че трудностите на Гърция "без съмнение биха се увеличили", ако страната изостави еврото, предупреди държавният глава на САЩ, като в същото време оцени жертвите на гръцкия народ.
Европа трябва да стабилизира финансовата система, допълни президентът на САЩ, цитиран от Ройтерс.
Според Обама да се покаже, че има политически ангажимент в Европа, е "силна стъпка", а обсъжданията за укрепването на банковата система вървят в правилната посока.
Рецесията в Европа ще има известно въздействие върху темпа на съживяване на американската икономика, допълни Обама. Имайки предвид слабостта на световната икономика, от ключово значение е да се действа незабавно за укрепването на американската икономика, допълни президентът на САЩ. Той призова Конгресът да работи по текстовете на законопроекта за заетостта на фона на слабата световна икономика.
Частният сектор в САЩ създава работни места, постига рекордни корпоративни печалби, но наемането на допълнителен персонал на държавно и местно равнище, както и в строителството, продължава да бъде предизвикателство, посочи Обама.
Американската финансова система бе поставена на много по-стабилна основа и може да понесе ударите от Европа, допълни президентът.
Вашингтон внимава да не "мъмри" Европа или да не наставлява европейските лидери, посочи държавният глава на САЩ, цитиран от Ройтерс.
(БТА)

Промяната на бойното поле в Украйна не решава хуманитарната криза в страната
53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Федералният резерв се нуждае от по-добра, а не от по-малко комуникация
Доматите поевтиняват с близо 23% на борсите у нас тази седмица
Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
Катастрофата край Ботевград: Един от пострадалите остава в тежко състояние, работниците са от пътноподдържаща фирма
Мащабен проект за над 3,5 млн. евро: Започва реконструкцията на паметника "Бузлуджа"
"Нашето родно" 2026: Шест града с фермерски изложения в подкрепа на семейните стопанства
Паузите за "хидратация" променят цялата същност на футбола
Заради Реал Мадрид? Сити спря преговорите с Родри!
Ливърпул чупи касата за Диоманде
Барса и Ливърпул влизат в битка за румънска "пчеличка"
Бразилски национал потвърди за Ман Юнайтед
Французойка спечели турнира по тенис в Хасково
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Баница със сирене и спанак за Еньовден
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Зловеща находка: Откриха труп на тийнейджър
45 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Безводието в Рогачево стигна чак до Брюксел
Украйна удари Крим и уби четирима
АПИ: Пострадалите работници при вчерашния пътен инцидент, не са наши служители
Делегациите на САЩ и Иран вече са в Швейцария
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни