На 12 май 2016 г. ТЕСИ официално откри новия си завод за електрически бойлери в Шумен в присъствието на президента на РБългария и други високопоставени гости, партньори, клиенти, доставчици и служители на фирмата.
Размерът на инвестицията за реализиране на проекта е в размер на 15 млн. лв. и е част от стратегията за бърз растеж на компанията. Новите производствени мощности са разположена на територията на действащия завод за електрически бойлери на компанията в гр. Шумен и заема площ от 5 000 кв.м.
Нови 80 работни места са вече факт, като с цел увеличаване на пазарните позиции на ТЕСИ се предвижда в следващите 4 години да бъдат открити още 50.
Заводът разполага с най-модерното оборудване за производство на електрически бойлери в Европа. Новата производствена линия е проектирана да работи с капацитет от два 100-литрови бойлера в минута.
При двусменен режим на работа и 5-дневна работна седмица, ТЕСИ разполага с капацитет от около 1 100 000 електрически бойлера годишно. Сред тях са най-продаваните продукти на компанията - бойлерите от серията BiLight и най-новата разработка – Modeco.
На церемонията по откриването на новия завод присъстваха президентът на Република България г-н Росен Плевнелиев, както и представители на местната власт.
Повече от 250 гости от 18 държави уважиха събитието и станаха част от тържественото откриване. Лентата беше срязана от г-н Росен Плевнелиев, г-н Любомир Христов, кмет на гр. Шумен, г-н Жечко Кюркчиев, управител и съдружник в ТЕСИ ООД, г-н Красен Кюркчиев, съдружник в ТЕСИ ООД
“Заводът, който официално откриваме днес е нашето най-ново пространство за разгръщане на нашата иновативност и отдаденост към качеството. С процесите и капацитетите, заложени в него изпреварваме и някои от добре известните международни лидери в нашия бранш.
Продължаваме да имаме смели планове за развитието на нашите производства и като погледна около мен, изпитвам силно удовлетворение от новите ни високотехнологични съоръжения. Но повярвайте ми, истинската емоция и задоволство чувствам като погледна екипа на ТЕСИ днес. Познавайки енергията и всеотдайността, с която работи този отбор и новите върхове, към които усилено се стремим заедно, аз съм убеден, че ще имаме още много и по-големи празнични поводи в бъдеще”, сподели в поздравителния си адрес, г-н Жечко Кюркчиев.
По време на събитието присъстващите имаха възможността да направят обиколка на завода и да видят на живо впечатляващия с бързината и прецизността си производствен процес.
Новата производствена база и висококвалифицирани служители ще позволят на ТЕСИ да реализира ново поколение електрически бойлери, които осигуряват оптимален баланс в съотношението между отдаваното количество топла вода и използваната енергия.
През следващите 3 години основната цел на ТЕСИ е да се утвърди като третия най-голям производител на електрически бойлери в Европа.
Допълнителна информация за ТЕСИ:
ТЕСИ ООД е основана през 1990 година, като днес компанията е част от Фикосота холдинг и разполага с четири завода – три в Шумен и един в Смядово.
ТЕСИ е най-големият български и водещ европейки производител на електрически бойлери, бойлери с индиректно нагряване и електрически отоплителни уреди за дома. Понастоящем ТЕСИ реализира своята продукция в повече от 50 страни на 4 континента. Фирмата продължава развитие си в посока на създаване и реазилизране на иновативни продукти и проактивно навлизане на нови пазари. През 2016 г. компанията откри нов завод за електрически бойлери, с което удвои производствения си капацитет на малко над 1 млн. броя годишно. През следващите 3 години целта на ТЕСИ е да се утвърди като третия най-голям производител на електрически бойлери в Европа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
IT предприемач: България и регионът ще внедряват новите технологии по-бързо
Кадър на деня за 23 юни
Разпродажбите на технологични акции разтърсват пазарите, Nasdaq спадна с 2%
Експерти: Засилена фрагментация и променливи съюзи ще отличават новия световен ред
Британски съд даде ход на иск за 3 млрд. лири срещу Apple
Брокер: Имотите вече ще се продават на справедлива пазарна цена, надценените ще се застояват
Мъжко здраве: Грешките, които съкращават живота ти
Защо щастливите двойки не си лягат по едно и също време?
Закуската и ракът: Как ежедневните навици могат да влияят на здравето
От Helpbook: Проблемът с бездомните кучета във Варна не е решен
6 китайски зодии затварят старите страници на 24 юни 2026 г.
Късна емисия
Бивш английски национал стана баща за седми път + СНИМКИ
НА ЖИВО: Англия – Гана - 0:0 - ПРОБЛЕМИТЕ ЗА АНГЛИЧАНИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ
Португалия разби Узбекистан, Роналдо влезе в историята
Ботев Пд размаза отбор от Втора лига на старта на контролите
Най-добрата ни тенисистка приключи скоропостижно с „Уимбълдън“,19-годишна българка продължава
Веласкес проговори за проблем в Левски и първия мач в ШЛ
Мълчана вода и обичаите на Еньовден
Пикантни рулца от пушена сьомга с крема сирене
Дневен хороскоп за 24 юни, сряда
Нумерологична прогноза за юли 2026
„Сцената е моето лекарство“: Здрава Каменова за дебютния ѝ роман, театъра и живота
Арабски парфюми: богатството на ориенталската парфюмерия
Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Никола Цолов може да се състезава във Формула 1 още догодина
Рядко небесно явление: Марс преминава през звездния куп Плеяди
Любопитно: Земни патогени оцеляват при марсиански условия
Астронавти ще ремонтират роботизираната ръка на МКС в открития космос
Космическият телескоп „Нанси Грейс Роман“ на НАСА вече е във Флорида
Китайски студенти разработват мисия до астероида Апофис
SpaceX подготвя мистериозна мисия с нова капсула за завръщане на Земята