Банка ДСК обяви началото на „Национална финансиада 2020“ - второ издание на социално отговорната програма на банката за повишаване на финансовата грамотност на младите хора в България. След успешното издание от 2019 г., финансовата институция надгражда тазгодишната инициатива както с включването на още една възрастова група от ученици, така и с атрактивна за младите хора информационна кампания с посланици, които са популярни за младата аудитория. Tийн идолите Стан и Стефи ще споделят интересно съдържание и ценни съвети за това как младите трябва да планират и управляват ефективно своите лични финанси.
„Като част от политиката ни за корпоративна социална отговорност, ние в Банка ДСК за втора поредна година реализираме наша собствена програма за финансово образование „Национална финансиада“. Приемаме за своя лична мисия да подкрепяме развитието на младите хора в страната. Вярваме, че с „Национална финансиада“ насочваме общественото внимание към изключително важната тема за разумното планиране и управление на личните финанси. Затова се обръщаме към семейната среда – там, където изначално се зараждат знанията, стремежите и уменията на децата. Убедени сме, че с общи усилия ще успеем да подготвим младите хора за предизвикателствата в живота им“, споделя г-жа Виолина Маринова, председател на УС и главен изпълнителен директор на Банка ДСК.
Надпреварата отново ще се проведе под формата на състезания между отбори от ученици и родители, които ще премерят знания и сили в онлайн квалификационна фаза и финално събитие на живо за най-добрите 12 тима. Възможност за участие вече ще имат и по-малките ученици, тъй като участниците ще бъдат разделени в две възрастови групи – 14-16 и 17-19 години. Друго нововъведение е, че отборите ще се състезават за спечелването не на една, а на общо 6 стипендии от Банка ДСК – по 3 във всяка възрастова група. Класиралите се на първо място ще спечелят стипендия за образование в размер на 3 000 лв., заелите втора позиция ще бъдат наградени със стипендия от 1 500 лв., а отборите на трето място ще получат 750 лв.
Онлайн състезанията започват от днес, 20-ти февруари, и ще продължат до 15 март включително. Всички желаещи да участват в „Национална финансиада“ могат да се запишат на www.finansiada.bg. По регламент отборите се състоят от родител и ученик, за които, веднага след като потвърдят имейл адреса си, стартира тест с 20 въпроса на финансова, банкова и икономическа тематика. Класирането на участниците става по броя на верните отговори и времето за решаване на теста. Най-добрите 12 отбора, по 6 от всяка възрастова категория, които са дали максимален брой верни отговори за най-кратко време, ще се класират за финалното събитие в края на март в София.
Партньор на кампанията е Фондация „Инициатива за финансова грамотност“. Програмата се реализира съвместно с подкрепата на PR агенция MSL Sofia и дигитална агенция Digitas Sofia, и двете част от Publicis Groupe България.
*****
Допълнителна информация за медии: Гергана Бендурска, директор „PR и комуникации“, Gergana.Bendurska@dskbank.bg, тел. 02 9391 174
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Треската за имоти в Дубай се охлажда, но продавачите не свалят цените
Притисната от войната Украйна не просто модернизира енергетиката си, а я изгражда наново
Русия трупа дългове заради все по-големите разходи за войната в Украйна
Валута vs пари: Разликата, която повечето хора не разбират
Александър Вучич отново заяви, че ще подаде оставка "скоро" и ще помага на партията си
САЩ и Иран си разменят удари и упреци за нарушаване на примирието
Обедна прогноза
Възрастта за пенсиониране в Гърция няма да се променя до 2030 година
Триумф в Австрия! Никола Цолов спечели Гран при след впечатляваща стратегия
Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му
Борисов: България беше отличник в Европа, а днес е в наказателна процедура
На „Герена“ са бесни! Левски погнал българи и румънци
Никола Цолов посочи какво му беше най-трудно след триумфа в Австрия
Наказание! Оставиха провалил се отбор да се прибере от Мондиала с редовни полети
Обвиниха капитана на Кабо Верде в изнасилване
Отпадането от Мондиал 2026 ще изяде главата на още един селекционер
Славия се прости с малкия Мишо от ДЮШ на „белите“ и баща му
Поверия за Петровден
Видовден е, нищо не остава скрито днес
Седмична таро прогноза за 29 юни – 5 юли
10 задължителни неща, за да сте перфектни на плажа
Нумерологична прогноза за 28 юни
Супер съставки за хидратирана кожа през лятото
18-годишен шофьор загина в катастрофа
Германия отчете най-топлата си нощ
Какво ще бъде времето в понеделник?
Никола Цолов с четвърта победа във Формула 2
Борисов: При ГЕРБ цяла Европа говореше за финансовата дисциплина на България
"Войната" по пътищата взе три жертви за последните 24 часа
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective
Космически сблъсъци може да са забавили появата на континентите и живота на Земята
Капсула на времето: Страховити прогнози, направени от AI, ще бъдат съхранени за бъдещето
Европа е под червена тревога: Рекордни горещини и човешки жертви
НАСА: Тюркоазени нюанси в Черно море