Стартираха строително-монтажните дейности по обновяването на концертна зала „Катя Попова“ в гр. Плевен. Част от инвестицията, с обща стойност 2 653 318 лв., се финансира с нисколихвен кредит в размер на 393 684 лв., предоставен от „Банка ДСК“ АД и „Регионален фонд за градско развитие“ АД, който има мандат от Фонд на фондовете за управление на Фонда градско развитие за Северна България.
Заемните средства са част от финансовия инструмент Фонд за градско развитие Север, съфинансиран от Европейския фонд за регионално развитие чрез Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. Проектът е подпомогнат и с безвъзмездна финансова помощ в размер на 2 253 370 лв. по Приоритетна ос 1 – „Устойчиво и интегрирано градско развитие“ на същата програма.
Проектът ще обезпечи въвеждането на мерки за енергийна ефективност, ремонт на покрива и съществуващите санитарни възли, подмяна на инсталациите, облицовките, настилките и седалките в концертната зала. Предстои да бъде инсталирано ново оборудване за озвучаване и техника за контрол на сценичните дейности.
За осигуряване на достъпна архитектурна среда, е предвидено изграждането на външен асансьор, специална платформа между етажите, както и създаването на специални зрителни места в залата.
Обновлението на сградата ще създаде предпоставка за обогатяване на културната програма на общината и репертоара на Плевенската филхармония, както и за провеждането на събития от международен характер в града. Изпълнението му ще повиши привлекателността на културните мероприятия сред гражданите и ще насърчи участието хора от всички социални групи в живота на града.
Регионален фонд за градско развитие и Банка ДСК са доверен партньор на община Плевен. По друг съвместен проект бяха успешно обновени части от централната пешеходна зона, включваща пл. „Свобода“ и ул. „Васил Левски“, и автогарата на града.
---
За Регионален фонд за градско развитие АД (РФГР, www.jessicafund.bg)
Регионалният фонд за градско развитие има мандат от Фонда на фондовете за управление на Фонд Север, част от Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020. РФГР финансира публични и частни проекти при преференциални условия, което дава възможност за реализиране на проекти с висока обществена значимост в 17-те най-големи града от Северна България, които трудно биха били финансирани по традиционните банкови условия. Фонд Север е естествено продължение на инициатива JESSICA от предходния програмен период, чийто рециклиран ресурс остава на разположение за допустими градски проекти в Пловдив, Стара Загора, Бургас, Варна, Русе и Плевен.
За Фонд на фондовете:
Основната дейност на Фонда на фондовете е структурирането и управлението на финансови инструменти, съфинансирани от Европейските структурни и инвестиционни фондове, през програмния период 2014-2020.
Дружеството управлява публичен ресурс в размер на над 660 милиона евро и предлага на пазара широк диапазон от продукти за финансовия сектор, включително финансиране, гаранции, фондове за дялово инвестиране и редица други.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Украйна се готви за нападение с "Орешник", ООН настоява за достъп до Старобилск
Марк Рубио: Постигнат е напредък в преговорите с Иран
Uber предлага да придобие Delivery Hero срещу 33 евро на акция
САЩ доставиха на Полша първите три самолета F-35 от общата поръчка за 32 машини
България и Азербайджан планират ускоряване на проекта за „Зелен енергиен коридор“
Огромен дивидент предоставя на собствениците на Chanel 21 млрд. долара
Христанов: Държавата ограбва собствения си народ
4 зодии ще имат късмет в любовта и парите на 24 май
Гечев: Цените ще паднат с регулации и значително производство
ЦСКА готви изненадваща раздяла! Любимец на "червена" България напуска
Пиянката Грийлиш отново в действие, поведе съотборници на стриптийз
Секси мацка ще глези Гришо в Калифорния + СНИМКИ
Болоня и Интер спретнаха голово шоу
Селтик със златен дубъл
Вили Вуцов удари дъното: Миньор изпадна при аматьорите, кошмар и бунт в Перник
Дневен хороскоп за 24 май, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 25 – 31 май
10 празнични рецепти за 24 май
Маникюри за пари и късмет през юни (+Снимки)
Любовен хороскоп за 25 – 31 май
„Картие. Мечтата за диаманти“ от Софи Вияр
Назначиха Кристиян Колев за съдия на мача Черно море - Арда
Обявиха номинациите за театралните награди "Аскеер" 2026
Мъж подкара лодка по улиците на Севлиево (ВИДЕО)
Проверяват качеството на питейната вода в бедстващите райони след наводнението
Полицията арестува шестима заради наркотици
Два района във Варна са без вода
Учени откриха най-стария лед на Земята: Защо беше важно да го намерят?
SpaceX изстреля за първи път новата версия на Starship (снимки)
Заради боклука в Космоса: Япония пуска нова версия на своя дървен сателит
По-големите награди драстично ускоряват ученето в мозъка
Бъдещите колонисти на Марс ще могат да си принтират инструменти на място
НАСА изпрати първия имейл от най-мощния космически процесор в историята