На официална церемония посланикът на Република Франция в България - Н. Пр. Флоранс Робин, председателят на УС Френско-българската търговска и индустриална камара - Стефан Делае и изпълнителният директор на BIC Services София, дадоха старт на първия по рода си Център за споделени услуги в България. Новият офис е част от глобалния план за трансформация на компанията през 2020 г., насочен към повишаване на ефективността и изграждане на структура за поддържане на устойчивия растеж.
Поделението BIC Services София ще консолидира административните задачи и дейности на компанията в сферата на финанси, счетоводство и отчет, транзакции и снабдяване, обслужване на клиенти и други корпоративни функции в Европа. Плановете на компанията са до края на 2021 г. да назначи 230 души и да инвестира над 10,5 милиона евро в страната за същия период.
“Щастлива съм да видя, че бранд с толкова дълбоки корени във времето върви към развитие, отворен е към иновации и ясно показва това с откриването на този център, който ще допринесе и за развитието и обогатяването на френската култура в България. Традициите и опита на БИК особено на международно ниво, ще помогнат на центъра да бъде лидер в аутсорсинга на бизнес процеси.“ заяви Н. Пр. Флоранс Робин, посланик на Република Франция в България.
“За нас е привилегия и чест да работим с партньори от ранга на BIC Services Sofia. Щастливи сме, че избрахте България за Ваша бизнес локация и за отправна точка на корпоративните Ви функции, целящи пазара на Европа, Близкия изток и Африка,“, гласи поздравителният адрес на Лъчезар Борисов, министър на икономиката, който преди броени дни връчи сертификат за инвестиция клас А по реда на Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) на компанията.
„BIC Services София ще управлява дейности от логистика до човешки ресурси, както и финансови процеси, връзка с клиенти, и снабдяване на Société Bic. Центърът е широкоспектърен и всичко това, което е възможно да се осъществява дистанционно с подкрепата на новите технологии, е предмет на бизнеса на компанията в София.“, коментира Георги Менев, изпълнителен директор на BIC Services София.
Към момента Центърът обслужва предимно европейски пазари като Франция, Италия, Германия, Бенелюкс, Португалия и Испания, но плановете на компанията са да разшири дейността си към Румъния, Украйна и Русия, както и в редица африкански държави, където BIC е добре представена.
Над 75 години BIC е световен лидер в производството на химикалки, запалки и самобръсначки, които се предлагат в повече от 160 страни по света. Компанията започва своя бизнес - с визия и химикал, с идеята да се създаде продукт, който да отговори на основната потребност на потребителя: лесен инструмент за писане, но резултатът е много повече: BIC демократизира изкуството на писане и дава на всички силата на творческото изразяване.
Днес BIC се развива заедно с потребителите си, създавайки съществени, емблематични, устойчиви продукти, направени семпло и креативно. Компанията продължава да подобрява ежедневието на потребителите и да прави продукти, които са достъпни, стойностни, ефективни и печелещи доверие по целия свят. BIC преосмисля ежедневието, проектирайки прости решения, които дават възможност за себеизразяване на всеки човек.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 затвори със спад, но отбеляза най-добрата си седмица от ноември
Тръмп заплашва Иран, докато Ванс пътува към Пакистан за мирни преговори
Потребителското доверие в САЩ спада до рекордно ниско ниво
Apple оглави световния пазар на смартфони въпреки спада в доставките
Камала Харис обмисля да се кандидатира за президентските избори в САЩ през 2028 г.
Фед може само да наблюдава енергийния шок от войната в Иран. И да чака
Колите отстъпват място на дроновете в заводите, Renault произвежда стотици военни
Най-лошата закуска според диетолозите
Най-честите грешки при пътуване със самолет и как да ги избегнем
Луната във Водолей носи нова любов за 3 зодии от 10 април
Барселона - Еспаньол
Санкт Паули - Байерн Мюнхен
Само Хари Кейн е по-резултатен от Мален
Каталунци шокираха Реал на “Бернабеу”
Бум, бум, бум! Хеттрик на Мален за 3:0 над Пиза
Ромарио изневери на студентка с най-добрата й приятелка + СНИМКИ
Поверия за здраве за Великден
Задължителни ястия за Великден
Дневен хороскоп за 11 април, събота
От София до магията на Порто: „България Еър“ откри нова директна линия към Португалия
Боядисваме яйца и на Велика събота – 10 трика за красиви шарки
3 модела обувки, които са задължителни за пролет 2026
Дойде ли моментът за „пролетно продухване“ на колата?
По-ненадеждни ли са електромобилите и хибридите от конвенционалните автомобили?
Иванков, Кишишев и Тунчев идват за "Мача на Надеждата" в Бургас
Куче уби бебе
Лоши новини за Байерн: Звезда на тима с тежка контузия
Връхлита ни магнитна буря на Велика събота
Скрит процес във водите на океаните затопля Земята
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните