Мая Георгиева е изпълнителен директор на ТБ Първа инвестиционна банка (ПИБ) АД от 1998 г., а в банката работи от 1995 г. Освен позицията си в банката, Георгиева е председател на Надзорния съвет на CaSys International, Скопие, председател на Съвета на директорите на „Дайнърс клуб България“ АД и член на Надзорния съвет на ПИБ – Албания, Тирана.
Преди присъединяването си към ПИБ е била заместник генерален директор в Банка за земеделски кредит, където е отговаряла за паричните пазари. Преди това е работила в БНБ в продължение на 19 години, като последната й длъжност в БНБ е ръководител на отдел „Платежен баланс”.
Мая Георгиева е магистър по макроикономика от Висшия икономически институт (сега УНСС) в София; специализирала е международни плащания към Международния валутен фонд и има следдипломна квалификация от Българския научно-технически съюз.
- Г-жа Георгиева, от години битува мнението, че има разговори за сделка с мажоритарен пакет в банката, вероятно породени от анализи за нужда от консолидация в бранша и след продажбите на Сибанк, Юнионбанк, ДЗИ Банк, сливането на Булбанк и Биохим и други. Има ли нещо ново около ПИБ?
Да, хубаво би било да има консолидация в банковия сектор - но належаща нужда от това според мен няма. Аз лично предпочитам по-малките структури, както в бранша, така и в други сфери на услугите. Малките структури са много по-гъвкави и могат да предложат персонализиран подход към клиента, говоря от опит.
Когато постъпих на работа в ПИБ – 1995, ние бяхме една малка и динамично развиваща се структура - развитие на нови продукти, обучение на персонал, рязка промяна в посоката на бизнеса, осигуряване на безупречно персонално обслужване, контрол - всичко това беше изключително лесно.
Сега, когато направихме такива големи пазарни дялове и много добре развита клонова мрежа, всичко е доста по-трудно и изисква огромни усилия от страна на мениджмънта, но мисля, че продължаваме да се справяме успешно.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.