Звездата от хитовете „Гладиатор" и „Историята на маркиз Дьо Сад" Хоакин Финикс заявява съвсем честно и отговорно, че не е приключил с актьорската професия, въпреки че преди години се зарече да се махне от филмовия бизнес (през 2008 година той си пусна буйна брада и дълга коса, а много медии написаха, че е пред психически срив, тъй като открито говореше срещу кино гилдията и заяви, че ще зареже актьорската професия).
Три пъти номинираният за награда „Оскар" актьор позира в новия брой на списание Esquire, Великобритания и дава откровено и ексклузивно интервю пред изданието. Хоакин, който прибра награда „Златен глобус" за ролята си на музикалната легенда Джони Кеш в хита „Walk The Line" през 2005 г., казва, че дори след 30 години в този бизнес, все още изпитва страх: "Киното не ми е омръзнало. Във всеки нов филм се чувствам така, сякаш заставам за първи път пред камерата. Аз треперя неконтролируемо и съм супер нервен."
Оригиналната фотосесия с Финикс е направена пред дома му в близост до известното шосе „Мълхоланд Драйв", което се намира в горната част на възвишенията около Ел Ей и по-точно в квартала на лошите момчета на Холивуд - „Холивуд Хилс" (тук живеят Джак Никълсън, Уорън Бийти, а в миналото и Марлон Брандо).
Актьорът разказва пред изданието, че до голяма степен смята кариерата си за късмет и мисли, че не заслужава да бъде толкова известен, колкото е всъщност.
Той добавя с пренебрежително отношение към себе си следното: "Харесва ми да бъда просто един служител на снимачната площадка, който се опитва да се хареса на режисьора и да оправдае очакванията му."
Хоакин споделя още, че мисли прекалено рядко за себе си и не се взима твърде на сериозно. Добавя, че много му се иска да каже, че обича европейското кино, за да изглежда интересен и умен в очите на хората, но е факт, че предпочита да гледа глупави американски комедии от сорта на „Доведени братя" с Уил Фарел.
Вижте кадрите с непредсказуемата звезда в галерията на Tialoto.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 12 май
Политическите сътресения във Великобритания потопиха европейските пазари
SOFIX се повишава за седма поредна сесия
Как Иран заобикаля американската блокада на Ормузкия проток
България има по-голям интерес от конкурентна Европа, отколкото от нови европейски данъци
Продажбата на токени увеличи криптосъстоянието на семейство Тръмп с 660 млн. долара
Централна емисия
Централна емисия
ГЕРБ стяга редиците в партията в цялата страна
"Черно море" победи "Локомотив" (Пд) в ключовия двубой за петото място
Дзакани: Бих дал един пръст, за да спечелим купата утре!
Черно море заля Локо Пд и гледа към баража за Европа
Съпругата на капитана на Левски обяви щастлива новина + СНИМКИ
Първи отбор обяви състава си за Мондиал 2026, звезда на Тотнъм е аут от сметките
Само Хари Кейн е на нивото на Дониел Мален
Синер изравни рекорд на Джокович
Езикова школа Престиж: Лятото започва с английски, игри и нови приятелства
Sean Paul излиза на Vidas Art Arena с Rise Jamaica на 15 май 2026
5 зодии привличат пари и любов до 18 май 2026
Практикер стартира „Майсторска супер седмица“ с до -50% на хиляди продукти
Как да настроим удобен график на прахосмукачката робот
Париж през май: директни полети от Варна с „България Еър“ с изключителен комфорт
Главно добричлии и шуменци са новите варненци
Черно море победи Локо Пловдив в директен сблъсък за място на баража за Европа
Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Увеличават се сватбите във Варненско
БАБХ призовава овощарите да не изчакват крайния срок за заверка на декларациите
Какво време ни очаква в сряда?
Гигантски калмар е забелязан край Австралия за първи път от 25 години
Сондите „Вояджър“ записаха зловещи звуци от космоса: Какво може да е това?
Вселената се разкрива: Разчетоха изгубена 2000-годишна звездна карта
Тектоничен разлом заплашва да разцепи Африка: Учени откриха първите признаци
Слънцето изпрати огнен „поздрав“ към Земята: Задава се магнитна буря
Мястото на Земята с почти извънземен пейзаж