Дали едни пари трябва да се въртят в определен кръг хора или пък немощ при кастингите, но риалити предаванията започват да заприличват на някакъв семеен кръг, в който едни и същи хора участват в коренно различни тв предавания.
Има ли криза за звезди?
Продуцентите явно се страхуват да залагат на нови имена без да съзнават, че това е в ущърб на зрителя. А нали целта на всяко риалити е да забавлява зрителите. И винаги в рекламата се натъртва, че ще видим най-големите звезди у нас.
Само че има нещо притеснително, че най-голямата звезда ще се окаже Петя Буюклиева. Тя е известна с единствения си оцелял от соца хит "Жена на всички времена", но пък през последните няколко години разкрива неподозирани таланти.
Участието й през 2013-та в "Музикална академия" изглеждаше логично, все пак е свързано с професията й. И понеже няма други известни лица в шоубизнеса се започна едно риалити пътешествие. Беше във VIP Brother, като съм готов да споря с всеки, че тя е далеч от понятието ВИП. Съвсем наскоро беше в кухнята в "Черешката на тортата", а сега ще я гледаме и като звезден стажант.
"Петя Буюклиева се радва, че най-после ще може да покаже своя бизнес нюх. Тя споделя, че е изкачила най-високите върхове в шоу бизнеса, а това определено ще бъде в неин плюс", гласи анотацията.
Веднага изниква въпросът кой точно връх е изкачила? При наличието на Лили Иванова, Васил Найденов, дует Ритон, Йорданка Христова, Георги Христов, Силвия Кацарова... Те в подножието ли са?
Албена Вулева също ще бъде звезден стажант, като нейната звездност избуя също в друго риалити. И тя като Буюклиева - ВИП. Някой да се сеща с какво нейната личност е важна? Освен, че плюе по звездите, с които участва в риалити програми? Пък и в тандем с майка си се показаха толкова ВИП, че навяват асоциации единствено с нещо неградско, неселско, некурортно.
Лили от Big Brother... Какво ли е да си звезда и да те представят вместо с фамилия с името на шоуто, в което си участвала? Лили от Big Brother влезе в историята и като репортерката, която дълги месеци така и не можа да подтисне диалекта си. Но понеже е Лили от Big Brother - става за телевизия. Лили от Big Brother позира за Playboy и беше налагана като секссимвол, сега ще я гледаме с престилка как готви. Не че има проблем - всеки може да доказва кулинарните си възможности. Просто очакваме следващата роля на Лили от Big Brother, защото бъдете сигурни - участието в риалити у нас се превръща в професия.
Новата звезда на родното риалити се оказа Преслава. Това е певицата, която изкарва достатъно с гласа си, но продуцентите забелязаха, че е атрактивна и на тв екрана. Съгласи се да влезе в роля и да го играе влюбена с Гъмов във VIP Brother, сега ще я гледаме в "Две капки вода". И ако хонорарите към инж. Митко Димитров, шеф на "Пайнер", са атрактивни - Преслава ще дефилира все повече на екрана.
Рут Колева постоянно бълва огън и жупел по българите, плаши ни, че ще емигрира. Но пък не отказва хонорарите на родните риалитита. Занимаваше ни с някакви бременности и аборти в музикално шоу, сега и тя звезден стажант. Тя поне е последователна - нейните PR-и до медиите винаги са свързани със звездност и носят дъх на световна знаменитост. Последният анонс за нова песен бе окачествена като световен хит. На каква база - не се знае, може би вижда в бъдещето. На слушателя не му остава шанс да го хареса или не - песента е на световно ниво и точка. Ако не емигрира, бъдете сигурна, че Рут също е незаменима за продуцентите.
Плеймейтки, силиконки и прочее "кренвриши" пък са задължителни за всяко уважаващо себе си риалити. Някакви девойки, които влизат в ефира "за да разбият обществените нагласи". Така ги разбиват, че стават единица мярка за тъпота.
Преливането на тв лица в различни шоу програми пък вече се превърна в нещо нормално. Дадена телевизия може да завърти водещ, актьор или репортер във всяко едно риалити, което излъчва в ефира - чак на човек да му прималее от налагане на собствени лица. Дали са интересни не е важно, че не са от шоу средите - също.
Ще кажете - имаме свобода и копчета на дистанционното. Да, имаме. Но тези втръснали звезди са навсякъде - и в новините, и в сутрешните блокове и следсутрешните блокове, дори в рекламите. Тези, които не гледат телевизия ги слушат по радиото, гледат ги по билбордовете.
Звезди на килограм, но едни и същи. И ще си ги гледаме, докато наистина не ги направим звезди. Макар че у нас критерият за звезда е снижен на квартално ниво...
Всъщност те са там, защото предаванията имат рейтинг (поне според самите телевизии). На нас ни остава да припеем: "Баба ми е фаталната жена, тя е жена на всички времена..."
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Как шумът от трафика разрушава живота на животните?
Късна емисия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Световното по снукър остава в "Крусибъл" още дълго време
Валенсия надви Олимпиакос след голяма драма в Евролигата
Черно море разби Левски
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога