Актрисата Елен Колева навърши наскоро 34 години. Зад гърба си има десетки роли в театъра и киното, но често насочва погледите към себе си с личния си живот. Нейната връзка с бизнесмена Александър Найденов (известен с прякора Майонезата) се превърна в медиен цирк с взаимни обвинения, после неочаквано тя пристана на писателя Калин Терзийски, но и там всичко приключи.
Те вече са в историята и Елен не вижда смисъл да се връща към миналото, но е наясно, че често общественото мнение хвърля вината на жените.
"Това е така заради манталитета и заради възпитанието, защото в крайна сметка така е по-лесно, но това е нелепо и смешно – мъжете да са жертва, при положение, че в повечето случаи те преследват жените и влизат в живота им. Обикновено мъжете ме ухажват, все пак аз съм жена и на 100 процента се чувствам такава. Ако мъжът също е мъж в истинския смисъл на думата, той ще каже – аз съм отговорен за това и това, но нещата в днешно време вече са обърнати", казва Елен в интервю пред "Труд". И допълва, че не би искала връзка и като тази с Терзийски.
В момента тя няма мъж до себе си.
"Нова муза няма, а ме вдъхновяват истински смелите мъже, но не външно смели – а истински смелите, които според мен вече са на изчезване. Идва нова генерация мъже, които са плашещи, защото не е ясно мъже ли са, или…", пита се още актрисата.
Колева върви по пътя на духовното от много години.
"Минала съм през източните духовни учения, преди посещавах две протестантски църкви, защото като тръгна в една посока и искам да я разнищя – така направих и с религията. В момента не посещавам нито една от тези църкви, защото съм се разочаровала. Опознах толкова различни неща и мога да кажа, че има много манипулация чрез религиозността, както и много неща, които служат като инструмент за контрол и не дават свободата, за която аз копнеех. В момента търся сама връзката с Бога, но искам да уточня, че аз не съм вярваща, аз съм знаеща. Хиляди пъти съм се убеждавала в силата на Бога и знам, че има свръхсила, висше същество, или Бог", категорична е Елен.
Тя наблегна и на раздвоението на хората, най-вече свързано със социалните мрежи.
"Прави ми впечатление, че напоследък всички хора вече водят паралелен живот в интернет. Промяната, която лично направих беше да се лиша от Facebook за една година, защото ние вече сме пристрастени към това, но установих, че като те няма там и по някакъв начин спираш да съществуваш. Чувствах се добре, когато не ползвах социалните мрежи, защото като сме там и половината ни време отива в това да следим другите хора – как са облечени, какво пропагандират, а повечето от тях обикновено нямат здрава ценностна система… Човекът, когото следваш, би било хубаво да те провокира към смислено развитие, надскачащо елементарните инстинкти!
С днешна дата пак съм част от Facebook, защото това все пак може да ти донесе някакви доходи, като имаш повече последователи и се появяват хора, които искат да рекламират чрез теб. Осъзнавам необходимостта от мрежата, но това което се случва глобално ме плаши – ставаме все по-самотни, объркани и се затваряме все повече за реалните и съдбовни срещи. Едно е да срещнеш някого на пътя на живота си, друго – да се влюбваме през Facebook, където всяка една снимка може да се обработи до неузнаваемост и има много фалш!", смята брюнетката.
Елен Колева не планира създаването на семейство и деца, смята, че то ще се случи, когато дойде момента. Но пък не би допуснала отново грешки в живота и любовта.
"Като цяло не бих повторила грешката да правя компромис със себе си, за да бъда с даден човек. Разбрах, че компромисите в една връзка имат граници и трябва да бъдат премерени. Също така не трябва да вървиш срещу собствената си природа, за да се харесаш на някого, или за да бъдеш с даден човек. Като по-млада съм правила това, но сега – не бих. Моя грешка е било и това да изпитвам неблагодарност към живота за дадени неща, докато сега вече приемам всяко нещо със страхотна благодарност и не пропилявам шансовете си. Като по-млад, човек пилее време и ресурси и си казва – всичко е пред мен, а сега ценя хората и събитията, които ми се случват. Днес, за да вложа енергията си в една връзка, трябва да се убедя, че си заслужава, вече не мога да се пилея за щяло и нещяло", казва още Колева.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Гюров: Правителството работи по цялостен пакет от мерки срещу покачването на цените
Как войната в Иран засилва търсенето на електромобили
Имотният пазар в Дубай показва първи признаци на забавяне
SOFIX продължава с възстановяването след спада от миналата седмица
БФБЛ обяви победителите в 23-тото издание на Годишните награди за отговорен бизнес
Изглежда Тръмп мигна пръв във войната с Иран - ще бъде ли това повратна точка за конфликта?
Защо над 500 хил. българи нямат гарантиран достъп до вода (ВИДЕО)
Гюров: Работим с удължителен бюджет, възможностите ни не са безкрайни
Избори 2026: Нейнски създаде механизъм в МВнР срещу дезинформацията и хибридните заплахи
Расте броят на заразените с морбили деца във Врачанско
Военен самолет с над 100 души се разби в Колумбия
ЦСКА ще е на ниво Ла Лига
Шеф на БФС обяви задачата пред България
Черно море с ход за Европа
Суперзвезда в леката атлетика се ожени тайно преди световното + СНИМКИ
Няма кой да спре головата машина на Левски
ВИДЕО: Фиорентина – Интер
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
3-дневен детокс, с който да се освободите от задържаната вода
Чайове за пролетта – при умора, за добър сън и метаболизъм
Отвъд диагнозата: животът на един социопат
Нискокалоричен десерт с крема сирене без захар (без печене)
Нововъведение: Тол системата вече предоставя данни за трафика и времето
Енергото продължава дейностите за опазване на птиците в Североизточна България
Какво време ни очаква във вторник?
За пример: Варненци си организираха "Ленински съботник"
С индивидуален подход лагерът на SENSHI изгражда шампиони
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.