Съвсем скоро излезе новата песен на Ева Пармакова, която е колаборация с известен турски диджей. Ето какво разказа младата певица пред TeenProblem за работата по проекта, за матурите, кандидатстването в университет и подготовката за абитуриентския бал.
Новата ти песен "Runnin" е колаборация с турския диджей Hakan Akkus. Как решихте да работите заедно?
Всичко стана като на шега, защото с Хакан направихме парчето без дори да се познаваме лично и да сме били заедно в студиото. Той се свърза с мен в Инстаграм, каза ми, че е гледал мои клипове от участието ми в X Factor и много е харесал изпълненията ми и сценичното ми поведение. Писа ми след като излезе дебютното ми парче в Pavell & Venci Venc’ – "Ти губиш" и директно ми предложи да направим песен заедно. Много се зарадвах, обсъдих го с екипа на "Вирджиния Рекърдс", който започна да комуникира с него и няколко имейла по-късно Хакан ни изпрати готов биийт. Влязох в студиото с Иво Добрев и заедно направихме мелодията и текста на "Runnin’". Виждам, че песента се приема добре и благодаря на всички за подкрепата!
Тоест, социалните мрежи са повече в полза на артистите?
Да, все повече осъзнавам колко голямо влияние имат социалните мрежи и как могат да помогнат и да направят така, че някакви големи неща да ти се случат много по-лесно и бързо.
Смяташ ли, че песента може да стане хит в други страни, благодарение на участието на диджея?
Хакан има доста голямо влияние в Турция, откъдето е родом. Отделно екипът ми непрестанно прави стъпки над разпространението на българската музика извън границите на страната ни. Парчето вече е лицензирано в няколко държави – Турция, Русия, Полша, Гърция, Румъния и Израел. Обичам тази песен и се надявам да е успешна и извън България.
Вече имаш и дуети, и самостоятелни песни. Къде се чувстваш по-комфортно?
Да, вече имам няколко дуетни парчета. "Lipstick" беше първият ми самостоятелен сингъл, в който се включих активно и като автор, което го прави още по-специален за мен. Когато го записвахме бях изключително щастлива, защото е много по-различно, когато вложиш част от себе си в него. Чувствам се еднакво добре и в дуети, и в самостоятелни парчета.
На финала на X Factor ти впечатли публиката с дуета си с Михаела Маринова. А сега двете сте заедно във Virginia Records. Мислили ли сте да направите и авторски дует?
Честно казано не сме мислили за това, но защо не? Спомням си, че след изпълнението ни в предаването, Мишето ми каза, че съм ѝ любимата дуетна половинка. Тогава се почувствах прекрасно. Много бих се радвала да направя песен с нея.
Ти си 12-и клас, занимаваш се активно и с музикалната си кариера. Остава ли ти време да учиш за матури и изпити?
Точно в момента ми е много напрегнато. Имах доста работа по новата песен и почти всеки ден ходя на интервюта. Трудно е да съчетавам всичко, но съм си избрала да вървя по този път и да правя това, което най-много обичам, не съм очаквала да е лесно. Матурата по избор ще ми е по английски език, защото ми се отдава и не съм притеснена. Трябва да се захвана по-сериозно с ученето по литература.
Имаш ли предпочитания за автор, който да се падне на матурата?
Много ще се зарадвам, ако се падне нещо на Славейков или Яворов.

Ескалацията в отношенията между САЩ и Иран помрачи настроенията на Wall Street
Любовта е във въздуха на срещата на върха на НАТО
Кадър на деня за 8 юли
Иво Благоев: Инвеститорите не са сигурни, че всичко е наред и пазарът няма да спадне
Потребителските заеми в САЩ спадат през май за първи път от 2024 г.
България ще осигури 11 млн. евро за новата фабрика за изкуствен интелект
Рецепта за бързи кисели краставички
Луната скрива Слънцето на 12 август
Рецепта за пълнено пиле с ориз и гъби на фурна
Този юли ще донесе невиждан успех за 4 зодии
Верстапен е все по-близо до новия си отбор
Интересно! Капитанът от Нюкасъл иска в Арсенал
Дешан не каза къде отива след Мондиал 2026
Левски е от друга лига и респектира със силата си
Веласкес реже звезди от родната Първа лига!
Край на сагата! ЦСКА продаде Делова за 950 000 евро
Таро карта за 9 юли, четвъртък
Дневен хороскоп за 9 юли, четвъртък
Венера в Дева на 9 юли носи късмет на три зодии
Boudoir – колекцията на Armani Privé Haute Couture за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
3-те възрасти, в които животът на повечето хора става труден, според астрологията
7 типа „идеални“ мъже, които правят връзките нещастни
Нов знак се появи на пътя в Европа
Спартак Варна привлече нов нападател
Жега е! На каква температура издържат автомобилните гуми?
Спипаха стара кримка да краде храна от магазин във Варна
Алергичните заболявания в градовете са се утроили за последните десетилетия
Четири разрешени водни коридори за морски атракции има само в Добричка област
Растенията споделят енергия чрез скрити подземни мрежи
„Пътешественик във времето“ разкри кога и как ще започне Третата световна война
От Луната до Титан: НАСА разкри плановете си за следващото десетилетие в Космоса
Сензационно: Учени установиха, че пчелите изпитват емоции, подобни на човешките
Непокътната гробница на 2500 години: В Италия откриха погребение на принц-воин
Една и съща химическа мистерия свързва два свята в края на Слънчевата система