Почти половината от младите хора биха предпочели да живеят в свят, в който интернет не съществува, според ново проучване, пише The Guardian.
Изследването разкрива, че близо 70% от анкетираните на възраст между 16- до 21-годишните се чувстват по-зле след като са прекарали време в социалните медии. Половината биха подкрепили “дигитален комендантски час“, който би ограничил достъпа им до определени приложения и сайтове след 22:00 часа, докато 46% казаха, че биха предпочели да бъдат млади в свят без интернет напълно.
Една четвърт от анкетираните прекарват четири или повече часа на ден в социалните медии, докато 42% от анкетираните признават, че са лъгали родителите и настойниците си за това, което правят онлайн. Някои от анкетираните са излъгали за възрастта си, а други са се престрували на напълно различен човек.
Резултатите дойдоха, след като министърът на технологиите Питър Кайл от Обединеното кралство намекна, че правителството обмисля възможността крайните часове да бъдат задължителни за определени приложения като TikTok и Instagram.
Рани Говендър, ръководител на политиката за безопасност на децата онлайн в NSPCC, каза, че “дигиталните комендантски часове”, макар и полезни, не могат да спрат децата да бъдат изложени на вредни материали онлайн, без да бъдат въведени други мерки.
"Трябва да изясним, че дигиталния комендантски час сам по себе си няма да защити децата от рисковете, пред които са изправени онлайн. Те ще могат да видят всички тези рискове в други моменти от деня и пак ще имат същото въздействие", каза експертът и добави, че основният фокус на компаниите и правителството е да гарантират, че децата използват “много по-безопасни и по-малко пристрастяващи сайтове“.
Проучването, проведено от British Standards Institution, анкетира 1293 млади хора и установи, че 27% от анкетираните са споделили местоположението си онлайн с непознати.
В същото проучване три четвърти заявяват, че са прекарвали повече време онлайн в резултат на пандемията, докато 68% казват, че смятат, че времето, прекарано онлайн, е вредно за психичното им здраве.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Благовещение е - традиции, забрани и кой празнува имен ден
Прогноза за времето: Мъгли сутринта и променливо време през деня
Дневен хороскоп за 25 март за всички зодии: Някои да изчакат, други - да действат
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Рупанов разкри какво улеснява адаптацията му в Полша + ВИДЕО
България уреди две контроли, вижте съперниците
Ливърпул благодари на Салах, а негов съотборник го обяви за най-великия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога