Някои казват, че оралният секс е подправката в сексуалния акт. За едни е част от любовната игра, за други все още е тема табу. Проучване, което е направено в Центъра за контрол на заболяванията и превенция в САЩ, показа, че хората в западните страни практикуват по-често орален секс.
Като пример те показаха част от данните в проучването, които сочат, че в САЩ 48,5 процента от тийнейджърите споделят, че са правили орален секс.
Мъжете на възраст от 25 до 44 г. са практикували орален секс с жена, а при жените в същата възрастова група 88% са практикували орален секс с мъже.
Разбира се, тези данни никога не биха могли да бъдат абсолютно точни.
Като едно наистина горещо изживяване, оралният секс има своите предимства. Той определено разнообразява сексуалния акт. Това е един начин да опознаем тялото на партньора, да открием неговите ерогенни зони.
Действа предразполагащо. Всяка двойка избира дали да започне с него, да го включи някъде по средата или пък да завърши с него. Оралният секс дава нещо изключително вълнуващо като изживяване, особено на мъжете. Този вид стимулация на пениса може да подобри ерекцията.
Опасностите, които крие той, когато се прави без презерватив, не са малко. При орален секс може да се заразите от хламидии, генитален херпес, гонорея, гъбични инфекции, сифилис, малко, но все пак вероятно е да се заразите с вируса на ХИВ.
В последните три години вниманието на специалистите се фокусира върху човешкия папилома вирус.
Това е вирусът, причинител на рак на шийката на матката, както и на други злокачествени и доброкачествени образувания.
През 2010 г. British Medical Journal публикува данни, които показаха, че в западните страни, в които се практикува по-често орален секс, са се увеличили случаите на орофарингеален рак.
Този вид рак се свързва с присъствието на HPV в устата или гърлото. Тези данни са повече от притеснителни, особено за хората, които практикуват орален секс.
Честата смяна на сексуални партньори увеличава риска от този вид рак.
Затова бъдете отговорни към себе си и сексуалните ви партньори. Ползвайте презервативи и редовно си правете изследвания. Безотговорното отношение към здравето днес се заплаща на висока цена утре.
Още полезна информация прочетете в Az-jenata.bg

Иран намекна за сделка за Ормуз, но само ако условията му бъдат изпълнени
Квантовата заплаха затяга примката около врата на криптовалутите
Кадър на деня за 8 август
Дронът, паднал на българска територия, най-вероятно е дрон-примамка „Майя“
Създадена през 2022 г. компания е в основата на украинските атаки с дронове срещу Русия
Енергийният бизнес на Huawei намира нови пазари
Правила за безопасно вадене на кърлеж
Какво да направим, ако изгубим личната си карта в чужбина
Рецепта за картофи със сирене и кашкавал на фурна
Топлинен удар: Как да разпознаем опасните симптоми
4 зодии привличат пари и късмет с влизането на Меркурий в Лъв
ЦСКА 1948 продължи силната си серия с победа над "Локо" (София)
Спортът по телевизията днес, 9 авуст
Мачовете по телевизията днес, 9 август
ЦСКА 1948 ще приеме Панатинайкос пред две стада крави и овце
Арда остави Дунав без точки в елита
Мъри заповяда: Без извинения! Искам сърце и борба на терена
Реал на Специалния превзе Будапеща
Таро карта за 9 август, неделя
Дневен хороскоп за 9 август, неделя
Магията на цветовете: Как да използваме силата им
Седмична нумерологична прогноза за 10 - 16 август
Любовен хороскоп за 10 - 16 август
Енергийна салата с пилешко и киноа
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Украйна: Не сме насочвали умишлено дрон към България
Седмичен хороскоп 10 август - 16 август 2026
Полицията във Варна излезе с призив и съвети към плажуващите
Черно море представи дублиращия си отбор за есента
МВнР привика посланичката на Украйна у нас
18-годишен уби чичо си с кол