Президентът Тръмп разкритикува появата на “второразрядната филмова звезда“ Джордж Клуни в “60 минути“ и определи интервюто му като “пълна измислица“.
В неделя двукратният носител на Оскар се появи в новинарската програма, за да популяризира дебюта си на Бродуей. Клуни влиза в ролята на известния журналист Едуард Р. Мъроу в "Лека нощ и късмет". 63-годишният Клуни също говори за решението си да се откаже от подкрепата си за бившия президент Джо Байдън, пише Тhe New York Post.
Но интервюто изглежда е оставило “лош вкус” в устата на Тръмп. В пост в социалната мрежа Truth social президентът определи интервюто като “издухан материал”, а самият Клуни освен “второразрядна филмова звезда” и “провален политически експерт, който се “бори здраво за избора на Сънливия Джо и след това, веднага след дебата, го заряза като куче”.
“По-късно, предполагам по заповед от лагера на Обама, избута всичко за "Камала", само за да разбере скоро, че това няма да се получи много добре”, пише Тръмп.
По време на интервюто си Клуни сподели мислите си относно стъпването на сцената на Бродуей, особено за роля, която се задълбочава в безмилостното преследване на истината на журналист сред разногласен политически пейзаж. Актьорът каза, че вижда паралели между пиесата и текущото състояние на страната, споменавайки споразумението на Тръмп за 16 милиона долара с ABC News и продължаващото съдебно дело за 20 милиарда долара с CBS.
“Когато другите три власти се провалят, когато съдебната, изпълнителната и законодателната власти се провалят, четвъртата власт трябва да успее“, каза Клуни.
"ABC току-що уреди съдебно дело с администрацията на Тръмп. И CBS News е в процес. Виждаме тази идея за използване на правителството, за да плаши или глобява или използва корпорации, за да намали журналистите. Правителствата не харесват свободата на пресата. Никога не са я харесвали. И това важи за това дали сте консерватор, либерал или на която и да е страна. Те не харесват пресата", добави Клуни.
След това актьорът беше помолен да разкаже подробно за решението си да публикува осъдителна публикация в New York Times, в която той призова Байдън да прекрати кампанията си за преизбиране, като каза, че той просто “не може да спечели“.
"Възпитан съм да казвам истината", каза Клуни на Джон Вертхайм, споменавайки възпитанието си като син на журналист.
"Бях виждал президента отблизо за това набиране на средства и бях изненадан. И се чувствам така, сякаш имаше много профили в страхливостта в моята партия през всичко това."
"И аз не се гордея с това. И също така вярвах, че трябва да кажа истината", продължи демократът. “Винаги съм харесвал Джо Байдън и все още го харесвам“, потвърди Клуни, но призна, че не може да продължи да подкрепя политическата кампания добросъвестно.
По това време Тръмп отговори на есето на Клуни в социалните медии, заклеймявайки го като “фалшив филмов актьор“, който “никога не се е доближавал до това да направи страхотен филм“.
“Какво знае Клуни? Клуни трябва да се махне от политиката и да се върне към телевизията. Филмите никога не са работили за него!!!”, каза тогава Тръмп по адрес на актьора.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тръмп заплаши Иран с удари по електроцентрали и мостове във вторник
Италия въвежда ограничения за авиогоривото на някои летища поради недостиг на доставки
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Автобус на градския транспорт се запали в центъра на Пловдив (+ВИДЕО)
Поезия на лед: Спектакълът "Кораб в сърцето" разчувства със стихове и танц
Акция на МВР: Над 30 шофьори с алкохол и наркотици за денонощие
Костадинов: Време е да възстановим контрола над държавата
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
НА ЖИВО: Добруджа - Левски, изненада в състава на "сините"
Синя еуфория за Вечното дерби: Феновете на Левски купуват билетите като топъл хляб
Мачовете по телевизията днес, 5 април
Лечков с голямо предложение за Боби Михайлов
Тервел Замфиров стана държавен шампион
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Папата осъди войната в Иран: Нека онези, които разпалват войни, да изберат мира
Костадинов с нова атака по Лора Крумова: Дори ChatGPT казва, че лъже
Комодор Варна с три победи от три мача в елитнен турнир при U16
Астрофотографа Росица Димитрова от Варна впечатли НАСА
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация