IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Защо Стивън Спилбърг отказал да работи с Бен Афлек?

Историята се върти около... един басейн

Снимки: БГНЕС

Снимки: БГНЕС

Стивън Спилбърг веднъж отказал да работи с Бен Афлек по филм - и то не само заради професионални причини, а и заради дългогодишна лична неприязън, започнала по време на семейна ваканция. Това твърди сценаристът на проекта.

Майк Биндер разказва, че е разработвал филма "Man About Town" от 2006 г. - история за холивудски агент - заедно със Стивън Спилбърг, като първоначално именно режисьорът на "Челюсти" ("Jaws") е трябвало да застане зад камерата.

В подкаста "One Bad Movie" Биндер обяснява, че в даден момент Спилбърг се отказал от режисурата, но го насърчил сам да режисира сценария за DreamWorks Pictures. Всичко вървяло по план - докато не дошъл моментът за подбиране на актьори. Когато Биндер заявил, че иска Бен Афлек за главната роля, Спилбърг, по думите му, веднага дръпнал ръчната спирачка.

"Звъня на Стивън и той ми казва: "Не. Не мога да го направя с него. Току-що се провалихме с филм с него, той в момента е в цялата тази "Джей Ло история", а и имам други проблеми с него", разказва Биндер.

Според сценариста тези "проблеми" датирали още от времето, когато Афлек излизал с кръщелницата на Спилбърг - актрисата Гуинет Полтроу.

По думите на Биндер, Спилбърг му разказал следната история от съвместна семейна ваканция: "Синът ми беше малко момче, играеше си в басейна. Излезе от водата, а Бен влезе в басейна напълно облечен. Синът ми го бутна във водата. Бен страшно се ядоса, излезе от басейна, вдигна го и го хвърли обратно вътре. И синът ми се разплака."

Когато Биндер го попитал защо му разказва това, Спилбърг обяснил: "Просто не обичам да работя с него. Освен това последните му два филма се провалиха. Намери някой друг. Кой да е, но не и той. Студен е до костите."

След като Биндер информирал агента на Афлек, че няма как да го вземе за ролята, актьорът веднага му се обадил лично: "Бен ми звъни и казва: "Стивън Спилбърг ли ти каза, че съм хвърлил детето му във водата? Това ли стана? Затова ли не съм във филма?" Аз му отговорих: "Не, той не каза…" - "Да, каза! Каза ти, че съм хвърлил детето му във водата. Затова не съм във филма“

Биндер разказва, че след това отново се обадил на Спилбърг и му казал, че държи Афлек да участва. Спилбърг се съгласил - но само ден по-късно Биндер научил, че DreamWorks се оттегля от проекта.

В крайна сметка филмът бил реализиран с Бен Афлек за независимата продуцентска компания Media 8, а Lionsgate го пуснали директно на DVD.

Биндер допълва, че години по-късно, през 2013 г., е гледал как Афлек печели "Оскар" за най-добър филм с "Арго" ("Argo"), побеждавайки Спилбърг и "Линкълн" ("Lincoln"), пише The Independent.

"Той бие Спилбърг и са на наградите, прегръщат се. Пиша му по време на живото излъчване: "Бен, тази вечер можеш да хвърлиш цялото семейство на Спилбърг в басейна и пак ще ти се размине." Около час по-късно телефонът звъни - Афлек, директно от церемонията. И ми казва: "Това ме разсмя толкова много“, спомня си Биндер.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свободно време
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата