Мило Дневниче, Днес е Ден Втори от моята диета. Още със събуждането си правя разбор на Ден Първи. Изяла съм само едно стекче с картофки и едно пържено яйце. Салатата не я броя, защото тя е към диетата. Водките също не ги броя, защото те са течност и знам, че като си на диета има опасност да се дехидрираш и затова е задължително да поемаш много течности.
Ставам, изглежда доста рязко, защото ми се завива свят, включвам кафемашината и докато мина през банята – тя е загряла. Зареждам кафето, натъпквам едно хубаво цедката, слагам чашката отдолу и пускам. Опа-ла – кафето е готово! Котю мяучи като на умирачка и ми кима с глава към купичката си, която е излъскана като каубойски тиган. Отварям му котешка консерва – пуешко със заек и зеленчуци, бавно готвено.
Ега ти, ние се тъпчем с аламинути, а котките маат слоу-кукин‘. Веднъж предложих на Котю КейЕфСи, той го подуши, кихна с отвръщение и обърна купичката си с главата надолу. И само дето не ме напсува, че се опитвам да го тровя с химическо оръжие. Оттогава винаги си тествам храната първо на Котю – яде ли я, значи става, обърне ли си съдинката – значи са прекалили с консервантите.
Обаче, аз съм вече на диета! Ще закуся за всеки случай с едно тостче, защото нямам намерение по обяд да се набутвам и да купувам гевречета за по 30 кинта на Шефката.. Сълзица, а-ха-ха-ха-ха! Дали да сложа масълце на тостчето? Аре, само тънък слой.. Размазвам благинката върху топлата филийка и тя се топи от блаженство. Мммм.. Мирише апетитно.. Я, да си изкарам и малко сиренце.. Не е здравословно да се пие кафе на гладно... Котю пак е излъскал купичката си и ме гледа завистливо..
Приключвам набързо с храненето и се мятам на кантара. От вчера не съм свалила нито грам. Дори напротив – качила съм 85 грама. Нищо, ще ги сваля днес! Никакво ядене повече. Само мислене! Ама не мислене за храна, а на по-възвишени теми... Опса, имам съобщение! Ха, Шефката! Откъде ми знае па тая личния тел.номер?! Никога не съм И го давала...
Служебния телефон си го държа в офиса за да не ми отнема и личното време тая гадина.. Току-виж ме засилила да И купувам и вечеря.. Ново пет сега! Шофьорът И ме чакал долу, да съм тръгвала веднага, че нямало кой да отключи фирмата, защото тя била неразположена днес и нямало да се появи! Само дето се тъпках с храна рано-рано... Обличам си набързо работния костюм. Налага ми се да си глътна корема, защото не мога да си закопчея полата иначе..
Сигур се е стеснила от пране! През последните години сякаш има нещо във водата – свива материите.. Може и в течния перилен препарат да е причината! Обувам си обувките с нормални токове, връзвам си косата, взимам си чантата с ключовете и досипвам на Котю суха храна, че иначе ще се изкендза въа ваната за отмъщение. Предвкусвам очарованието на един безоблачен, спокоен ден! Усещам как ще настъпи равновесие дори в банковата ми сметка!
Шофьорчето ме чака, паркирало лимузината на тротоара и пие кафе в пластмасова чаша. Добро утро! – казвам аз и момчето ми кима усмихнато, но не казва нито дума. Ако снощи не му бях чула гласа, щях да си мисля, че е ням. Сядам на задната седалка като същинска баровка и се гичиня пред малкото огледалце, което изкарах от чантата си. Нищо особено не съм. Съвсем стандартна изработка – тъмна коса, тъмни очи, прав нос, горната ми устна е естествена, ненасиликонена, високи скули, нормални вежди, които никога не съм скубала, защото са нормални и бемка на дясната скула.. И три кила над нормата! Трябва да съм 48, според френския стандарт, защото съм 163 см. А аз съм цели 51 кила! Как ще ги свалям не знам, но трябва да вляза в рамките на нормалното! На фитнес не ми се ходи, защото е скъпо и уморително. Мразя да се потя. Не ми се бяга и из парка. Пълен е със секс-маниаци. Бягаш, бягаш и току някой ти се разпарчетоса насреща, развявайки мъжко достойнство.. Бе, болни мозъци! И най-интересното е, че веднъж му викам на един такъв – аа, не тука на алеята, давай в храсталака – и той като се подплаши и като хукна като изпущен...
Спираме пред Фирмата, пожелавам на шофьора лек ден и той ми отговаря.. Бе, странна птица.. Ама не ми пречи. Ако се видим пак – ще го питам за името му.
Работният ден почти изтече. Като се има в предвид, че днес е петък – направо си свърши! Към 3.30 след обяд всички от офиса се изнасяме към Кучешки Кокъл – дневен Бар, близо да Фирмата. Да пийнем по едно. Интересното е, че в Офиса почти не си говорим и дори забравям имената на там присъстващите, а в кръчмето, в петък следобед всички сме си много близки и сме на малки имена.. Някак от самосебеси се сещаме кой как се казва.
Та, влизам в Кучешки Кокъл и веднага ми се набива в очите масивната осанка на Шефката. Нагънала е някакъв младеж и ще му извади сливиците с език. Той виси кажи-речи във въздуха, не мога да му видя стъпалата от мебелировка, но съм сигурна, че не е стъпил на пода. Сядам пак на бара и си поръчвам биричка – малка, наливна. Аде, и едни картофки, че да не ме цапардоса биричката. А, да и айоли, че иначе чипса ми иде някак сух. Уж е пържен... Бирата получавам веднага, за картофките се чака. Ще чакам. Някой се настанява до мен. Обръщам глава настрани – шофьорът. Здравей – казва той и аз кимвам, вместо поздрав.„
–Тая нали беше неразположена? – казвам след малко и той се засмива, и тогава му забелязвам зъбите – бели и равни и си мисля, че трябва да се усмихва по-често.
–Твоят приятел не я предразполага за офис-активитис - хили се като ряпа той и аз поглеждам към сълзицината маса и реализирам, че онова нещастно мъжленце в лапите И е Пильо. Милият.. Много е заблуден. Предполагам, че си въобразява, че е хванал Златната Рибка.. Що не питаш първо, бе човек.. На тая топлийка да И пъхнеш в задника, тя ще изкара от нея 100 метра бодлива тел...
–Как се казваш? – питам аз шофьорчето най-накрая и той казва – „Иван.“
Разбира се, че е Иван. Всеки втори мъж на света се казва Иван...
Картофките идват , аз казвам наздраве на Иван и отпивам от бирата, а той от портокаловия си сок.. Пильо ме забелязва най-накрая и дотърчава до бара. Кани ме да ходя да седна при тях. Сълзица е кръстосала големите си копани един връз друг и гледа като прецицало маче... Хващам Иван за ръката и се местим на масата.
–Рени как беше днес в Офиса? Някакво усложнения? – пита Шефката и защо пита точно мен не мога да си обясня, повечето посетители в Кучешки Кокъл са от нашата Фирма, нейната демек. И някои от тях са на доста по-отговорни позиции от мен.. Ама не се обяснявам ного. Отвръщам И, че всичко е било нормално и пак надигам бирата. Пильо ми донесе дъската с картофките и айолито, че ги бях зарязала на бара и направи опит да ме заговори, но Сълзата го дръпна да го целИва пак. Колегите наоколо се правят на ощипани – все едно не забелязват това пладнешко изнасилване и аз решавам да си трая и аз. В края на краищата – Всеки Майстор си Намира Майстора...
Допивам си биричката, довършвам чипса и айолито и тръгвам да си платя. Иван-шофьорът идва с мен, плащаме си и той ми предлага да ме откара до нас. Питам го дали няма да И трябва на тая кравунда и той се хили като скъсана двайсетачка. Отговаря ми, че Пильо пак му е иззел функциите. Жена му ще го пречука тоя! Много е тъп! Ама, какво ми влиза в работата... Казвам чао на странната двойка и те измучават отговора уста в уста.. После с Иван напускаме Кучешки Кокъл.
Този път сядам отпред. В лимузината. Слагам си колана и поглеждам към Иван. И забелязвам, че той ме гледа като къс месо. Той мене, не аз него. Много пъти съм си балтала мозъка защо женорята, особено по-смачканите, се възмущават, когато ги гледат така. Ми, много е приятно! Чувстваш се като героиня от някой филм по ЕмДжиеМ. Чувстваш се засукана и желана. Не са ме гледали така от три-четири години, откакто качих тия три кила и заприличах на малко бойно слонче. Бре, сигур диетата ми е проработила!
Спираме пред нас и аз тръгвам да излизам, а Иван ме пита довечера ще ходя ли някъде. Ми, не знам – викам аз. Довечера е последен епизод на Док Мартин и не ща да го пропускам. Иван се смее като шашав и ми казва, че съм марсианка и затова ще ми се обади утре. Имал ми номера. Откъде го има да се чуди човек.. Накрая ще излезе, че съм най-популярната личност във Фирмата. След Сълзица, естествено...
Качвам се горе, храня Котю и влизам да си взема вана, като преди това я дезинфекцирам за всеки случай. Обичам гореща вана в петък. Изпънала съм се сред купищата пяна, ухае на Българска Роза. Такива соли за вана използвам. Мисля си... За Адронния Колайдер.. Какво ли не прави гладът! Току-виж съм записала Ядрена Физика на стари години.. Не съм толкова стара, де. На двадесет и шест съм. Неомъжена и дебела. Петдесет и едно кило! И гладна! Ще взема да се измъкна от водата и да ходя да си сготвя нещо, че ще пукна от глад! По-добре да умра дебела и щастлива, отколкото дебела и нещастна... Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Свиването на частния сектор в еврозоната се забавя през юни
Европа вижда 6 млрд. причини за въвеждането на нова такса за онлайн купувачите
Тръмп все повече губи подкрепата на европейските си съюзници
Бизнесът: Бюджетът да заложи на ефективни разходи, не вдигане на данъци
България е първа в ЕС по ръст на продажбите на хибриди от началото на годината
Великобритания обмисля да задължи социалните мрежи да приоритизират надеждните новини
"100 години Георги Парцалев": Холограми, смях и възраждане на една легенда
Война за "съкровищата" на "Титаник": САЩ блокират търг за милиони
Горивата поевтиняват, но колко още ще продължи това?
Край на "евтиното от чужбина": Ще спрат ли мерките опасните пратки в Европа
Ричард Алибегов: Черноморието не е празно и няма високи цени навсякъде
Kaizen Gaming стартира Betano Trivia – първото в света напълно генерирано от изкуствен интелект (GenAI) изживяване с жива викторина
Берое официално обяви Владимир Манчев
ПАОК започна без Кирил Десподов
Мачовете по телевизията днес, 23 юни
ЦСКА научи програмата за мачовете с Дери Сити в Лига Европа
Макун все по-близо до Трабзонспор? Турците засилват интереса към звездата на Левски
Задължителни ястия за Еньовден
Ретрограден Меркурий в Рак на 29 юни: Късмет няма да ни липсва
Женски хороскоп за юли 2026
Нумерологична прогноза за 23 юни
Класически италиански брускети
Пиесата „Любов в насрещното“ на Здрава Каменова се превръща в роман
Престижни награди за ученици от Хуманитарната гимназия във Варна
18 жертви на бруталните жеги във Франция
Излязоха резултатите от пробите на Варненското езеро след открита мъртва риба
Предупреждават туристите за бури в планините
Черно море започна лагера в Трявна с 23-ма футболисти
Дъжд и гръмотевици над Северозападна България
Ръкопис за крал Артур и Светия Граал отива на търг за 2 милиона долара
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро