Това което днес се случва в Украйна,са последните залпове на тази битка,между двете свръх сили.Украйна остава недвусмислено в орбитата на Руската Федерация,и това ще продължи,докато самата Русия не стане част от ЕС.Колкото и странно да се струва на някой,днес проводник на руските интереси в ЕС са предоставени на България,която можеше да я споходи съдбата на Украйна,ако бе останала извън ЕС,и в този факт няма нищо учудващо,щом руски политици от най-висок ранг,не веднъж са подчертавали,че България е " Троянският кон"на Русия в ЕС.
За САЩ ще остане единствено разочарованието и близането на рани от загубената битка,а можеше да не е така,ако САЩ бяха проявили по-голяма отговорност и инициативност в инвестирането на икономически проекти в България,а не само да инжектират и хрантутят с парични средства НПО,чиято единствена цел и функция бе да дестабилизира всяко неудобно за САЩ българско правителство.Идеята на САЩ,че България ще им падне в ръцете с минимум средства се оказа погрешна и недалновидна.С подобна недалновидност САЩ щяха да изпуснат Гърция,която бе на крачка да напусне ЕС и НАТО,което не се случи,благодарение на повече от триста милиардната инжекция в икономиката на Гърция,предоставена по спешност от ЕС.
Днес зоните на влияние,между двете свръх сили са определени със значителни предимства за Руската Федерация,където в битката за Либия,бе спечелен Египет.В битката за Сирия бе спечелен Иран,Ливан и цялото съпротивително движение срещу ционистите в Израел.На Балканите,Русия запазва традиционното си присъствие и влияние,благодарение на енергийните си проекти в България и Сърбия,като запази и разшири доминацията си в Черноморският регион.С тези не малки корекции в полза на Русия,си мисля,че бе преформатирано Малтийското споразумение,подписано преди повече от двадесет и пет години.
Навярно ще запитате,какво спечели,или загуби България от битката,между двете свръх сили?Без преувеличаване,ще подчертая,че България я очакват добри дни и години,като единствената заплаха за националната й сигурност е про-ислямисткото правителство на Турция,което с трансфер на бежанци от сирия и ислямистки бунтовници се опитва да дестабилизира България и върне на власт продажното правителство на Мутрата Борисов,което виждам,че Правителството на Пламен Орешарски правилно е разгадало и взема необходимите мерки.Толкова от мен засега!

"Роснефт" препоръчва най-ниските междинни дивиденти от 2020 г.
Nintendo и Electronic Arts оглавяват ръста при продажбите на игри в САЩ през октомври
Мултифондовете може да увеличат доходността на пенсионните дружества до два пъти
Интересът на Бъфет към Alphabet поставя отново фокуса върху парадокса с оценката
Испански съд нареди Meta да плати близо 480 млн. евро на онлайн медии
Какво може да означава мирен план за Украйна за бума на отбранителния сектор в Европа?
Междуградски автобус пламна край Айтос
Ретроградният Меркурий носи изобилие и късмет на четири зодии
Катастрофа при изхода на Велико Търново към Варна
Късна емисия
Признание за Bulgaria ON AIR на наградите "Жълта роза"
Берое и Спартак Варна ще търсят изход от кризата
Трансферен удар: Ман Юнатед вади 60 млн. за звезда от Германия
Ели Браун
Стана ясно защо Мане отсвирил Юнайтед и подписал с Ливърпул
Три „Златни топки“ и още 8 ветерани от Мондиал 2006, които още ритат топката
Той си тръгна от ЦСКА и си уреди трансфер в Кувейт
„Имението. Време за промяна“ от Ане Якобс
Дневен хороскоп за 21 ноември, петък
Мистериозният чар на Скорпиона: от звездната карта до игралната маса
3 звезди разкриват кое ваше желание скоро ще се сбъдне
Пълна зала и дълги аплодисменти на премиерата на „Оставам за малко“
6 знака, че някой е нещастен
Какви ще са основните предизвикателства пред бизнеса през 2026 г.?
Възможно ли е: Предлагат летния турустически сезон по Черноморието да започва от април
Какво ще стане с ипотечните кредити след еврото?
Руски бизнесмен обеща на Путин за има елексир за безсмъртие до 6-7 години
Колко трябва да ни платят ако работим по коледните и новогодишните празници?
Списъкът с най-големите градове по света претърпя историческа промяна: Токио вече не е най-населен
До 2100 г. лятото в Европа може да стане по-дълго с 42 дни
Създадоха истински костен мозък от човешки клетки
Учени откриха специален тип имунни клетки, които забавят стареенето
Протуберанс, 80 пъти по-голям от Земята, се откъсна от Слънцето
На Марс е открита скала от друга част на Слънчевата система
В недрата на Земята са открити загадъчни гигантски аномалии