Хиляди граждани се включиха в събота вечер в демонстрация против имигрантите в източния германски град Дрезден по призива на движението ПЕГИДА, предаде ДПА. Не липсваше и контрадемонстрация, на която присъстваха около 2 000 души.
Някои демонстранти носеха руски знамена и транспаранти с надписи като "Мир с Русия" и "Спрете войната срещу Сирия", отбелязва Асошиейтед прес. От полицията не съобщават за сериозни сблъсъци.
Участници в шествието скандираха "Меркел трябва да си върви" заради решението на канцлерката Ангела Меркел да допусне над 1 милион мигранти в страната миналата година. ПЕГИДА обяви вчерашния ден за ден на международни шествия срещу мюсюлманите и мигрантите.
Подобна демострация имаше и в чешката столица Прага, където дори се стигна до сблъсъци между демонстранти и контрадемонстранти. Неколкостотин полицаи бяха пратени да разтърват двата лагера, които се замерваха с бутилки и фойерверки.
В чешката столица антиислямските демонстранти бяха около 1500 души с табели с надписи като "Не на имиграцията - спрете Меркелизацията" и "Ислямът не е религия, а фашистка идеология".
Чешката полиция съобщи, че неизвестни нападатели са подпалили вчера вечерта бежански лагер в Прага, като са ранили един човек, предаде Асошиейтед прес. Ивета Мартинкова, говорителка на полицията, каза, че вчера към 19.30 ч около 20 души са нападнали центъра с коктейли "Молотов". Тя допълни, че не е ясно кой стои зад атаката и дали тя има общо с протеста.
Според ТАСС в чешката столица са демонстрирали 3000 души срещу миграционната политика на ЕС. Оратори отправяха предупреждения за опасност от "ислямизация на Европа" и настояваха чешките власти незабавно да предприемат строги мерки срещу незаконните мигранти. Някои от по-радикално настроените демонстранти скандираха "Чехия за чехите!", "Мигрантите вън!" и "Европа без ЕС!"
В Амстердам също имаше протест, макар и в него да се включиха едва около 200 привърженици на ПЕГИДА, по-малко от присъстващите леви контрадемонстранти, които викаха "Бежанците са добре дошли, фашистите – не!"
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
САЩ успяха да компенсират търсенето в Европа и Персийския залив за LVMH
Прогноза: Ръстът в цените на жилищата до края на 2026 г. ще е 5-7%
„Шелли груп“ придобива останалите 24% от словенското си дъщерно дружество
Компаниите криптотрезори се насочват към AI в опит да си върнат инвеститорите
Битката за 6G започва: САЩ обединяват сили с 20 държави срещу Китай
Лихвите по кредитите за бизнеса се увеличават през юни
Шишков обяви, че спира строежа на лифта в Пампорово
МВР издирва 12-годишната Мариам от София
"Лудогорец" поведе в Първа лига след успех над "Дунав" в Русе
Шефовете на Левски с важна новина
Добри новини за Свраките: Крило преподписа
От Ферари признаха: Направихме твърде много грешки
От "Стамфорд Бридж" искат бивш нападател на Ман Юнайтед и Арсенал
Скандалът избухна: Малдини и Леонардо хвърлиха оставка
Цецо Найденов се подигра жестоко на ЦСКА
Таро карта за 28 юли, вторник - Двойка жезли
Бъркани яйца със спанак и гъби (Бърза рецепта)
10 силни поверия за Богородични заговезни
Дневен хороскоп за 28 юли, вторник
Традесканцията – красивото цвете, което расте без усилия в дома и градината
Таро карти за август 2026 за всяка зодия
Как да консумираме кайсии и праскови за по-добро зрение?
Longevity – 7 стъпки за по-дълъг пълноценен живот
Креатинът може да подпомогне имунната система в борбата срещу рака
Заболявания, които се влошават през лятото
Средиземноморската диета – при кои заболявания е най-подходяща?
Какво са фонтанелите и защо не трябва да ни плашат?
Цените на горивата у нас растат лавинообразно
Инвестират над 200 млн. евро в Шумен
На косъм от трагедия: Автобус скъса мантинелата и навлезе в насрещното на в София
Овъглено тяло на бизнесмен е открито в дома му в Банкя
Mъж е с опасност за живота след катастрофа край Варна
Международен музикален конкурс събира таланти във Варна