Фалшива новина ли е, че България се е съгласила да приеме 6000 афганистанци и сирийци заради Шенген?
"Ние никога не знаем какъв е броят бежанци, за който България ще се окаже отговорна. Има такъв термин - такива, които са регистрирани за пръв път в Шенгенското пространство и пространството на Европейския съюз на територията на България. Но доколкото разбрах, за миналата година са се оказали тези чужденци от страна на Австрия, които трябва да върнат на България, са близо 200, но фактически върнатите са малко над 100. Ако Нинова намира това за някакъв страшен ужас, аз лично го смятам за неособено голяма бройка", заяви депутатът от ПП-ДБ Георги Ганев в предаването "Денят ON AIR".
Той е на мнение, че това е начин да се плаши обществото и отбеляза, че основната разлика между преди и сега е фактът, че вече България ще бъде член на Шенген, макар с ограничения.
Ганев коментира и темата за тазгодишния бюджет на България, той го определи като "напрегнат" и смята, че има вероятност да не се изпълни приходната част по него.
Депутатът отбеляза, че към дефицита на финансовата рамка и два типа критики. В единия случай това са хората, които казват, че при 3-процентов дефицит би се стигнало до финансова криза. Ганев абсолютно отхвърля тази критика.
"Другата е макроикономическата критика и тя е, че когато имаме благоприятна конюнктура, каквато все пак е предвидена, е добре бюджетът да се планира близо до балансиран. Това е много по-сериозна критика, на която аз съм склонен да чуя аргументите, но в крайна сметка в парламента се търси един баланс", допълни Ганев в ефира на Bulgaria ON AIR.
По думите му не се очаква да се повишат цените на горивата след отпадането на дерогацията.
"Няма безрисков стопански процес. Не очаквам скачане на горивата. Основната причина е, че както се установи, руският петрол е под 1/3 от петролните наличности. Единственото, което може да доведе до някаква причина за поскъпване, е пренастройването на инсталациите на "Нефтохим". От гледна точка на доставките, към момента развитието на цените на световния петролен пазар е такова, че не би трябвало да има поскъпване" отбеляза Ганев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Промишленото производство в САЩ расте за втори пореден месец през юли
Осем държави извън ЕС се присъединяват към санкциите срещу Беларус заради войната в Украйна
Транспортното министерство търси трайно решение за изпълнението на Тунел 2 при Вакарел
Как мултифондовете ще гарантират по-висока втора пенсия?
Германия продаде 30-годишни облигации при най-висока доходност от 2011 г. насам
Задействаха BG-ALERT в Костинброд заради задимяването от пожара в Сърбия
Столичани за задушливата миризма в София: "Затваряме прозорците и чакаме да отмине"
Централна прогноза
"Кръв и чест" в Пловдив крие своите тайни - как е действало затвореното общество (ВИДЕО)
Ефремова призна: Системата не е успяла да се справи с убийците на Кузев
Пожарите в Сърбия задимиха част от България - как да се предпазим (ВИДЕО)
Огромна изненада около сделката за Ливърпул, клубът може да има нов собственик
Юве взе вратаря на Тотнъм по любопитна схема
Левски обяви SOLD OUT - “Някой съмнявал ли се е изобщо”
Кузманов се справи с германец в Сион
Моу при официалното си представяне: Чувствам се сякаш се прибирам у дома
Левски готви трансферна бомба: Преговаря с бивш шеф на Арсенал
Как се носи риза с дънки? Деним и логомания – перфектната комбинация за уикенда
4 зодии привличат изобилие до 10 септември 2026
Дневен хороскоп за 19 август, сряда
По какво се разпознават емоционално зрелите мъже?
Храни, които придават естествен блясък на кожата
Тест: Три пеперуди разкриват каква енергия се задава към вас
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Салмонелоза – как да се грижим за детето?
Започват номинациите за „Лекар на годината 2026“
Стартират безплатни групи за психологическа подкрепа за хора с редки болести
Пресипнал глас през лятото - кога причината не е просто настинка?
„Александровска“ започва генна терапия за пациенти с булозна епидермолиза
Арестуваха млад мъж с марихуана във Варна
Какво време ни очаква в сряда?
Три супер битки допълват бойната карта на SENSHI 33
Закопчаха трима младежи със солидно количество дрога, лагерували нерегламентирано край Камен бряг
Вдигат национален протест срещу ветрогенераторите и фотоволтаиците върху земеделски земи