Трябва да благодарим на Жени Калканджиева и Мегз и грозната сцена между тях, за да разберем, че се провежда Седмица на модата в София.
Накратко сцената - дизайнерката представя инициaтивaтa "Aктивнo дoбрo" зa cъбирaнe нa дрeхи в кошове и докато обяснява Калканджиева се провиква: "Пaк ли щe гoвoриш? Пo-дoбрe млъкни! Aз тe нaпрaвих извecтнa". Следва и обидна квалификация, която е характерна за подпийнали мъже в капанче от '77-ма година пред блока. Нападките продължават от страна на Жени - "Нaучи ce дa гoвoриш бългaрcки първo". Каканашева отвръща "Мутритe дa мълчaт!". Край на сцената, следват аплаузи.
Видимо двете имат конфликт, който трудно удържат, а когато е изпито и някакво количество алкохол няма проблем той да стане достояние на широката публика.
Последваха обаче реакции, които разкриха още една страна на модния бизнес. Блогъри се пробваха да изпъкнат на фона на Мегз и Калканджиева и ако може да "намажат" от тяхната известност.
Пак благодарение на този скандал стана ясно, или поне на мен, че съществува позиция "официален моден блогър на Sofia Fashion Week". Зачудих се как отразява официалния блогър на събитието. Ами по български... Всичко е цветя и рози, предимно хвалебствени епитети към дизайнери и колекции. Детайлите почти липсват, за критика и дума не може да става. Иначе няма да си официален блогър.
Официалните блогъри от Atidora взеха отношение и за скандала между Мегз и Жени Калканджиева.
"Много ни се иска от този случай да си извадим поука и хора като Жени Калканджиева, позволяващи си да покажат такъв ярък непрофесионализъм, да не бъдат повече част от модния бизнес".
Официалните блогърки имат право да изкажат мнението си, да критикуват наистина грозната сцена, но някак малко се надценяват в исканията си. Ако то е отправено към организаторите на SFW, реакция нямаше. Да, те споделиха тяхното отразяване в социалните мрежи, но не намериха сили официално да вземат отношение. Ако това искане си само тяхно - момичета, хубаво е да знаете, че не вие решавате кой да бъде в модния бизнес. С всичките си кусури, Жени Калканджиева е част от този бизнес над 20 години, много преди вие да осъзнаете, че ще се изявявате като блогърки. Получихте своите 5 минути слава, но те няма да ви помогнат повече от това да сте официален блогър и на следващото издание на SFW. А софийската Седмица на модата? Само името й наподобява на реномираните такива в Лондон, Париж, Милано или Ню Йорк. Нивото й е на това на блогърството ни - искат, ама...
Наскоро за себе си напомни и гримьорът Валентин Кулагин, за когото се чудя защо не е официален гримьор на SFW. Ще си паснат идеално. Да ме извини, ако наистина е такъв. Вместо да изписва очи и вежди или поне да си гледа "лукс" живота в Дубай, Кулагин захапа поредната си жертва онлайн. Славена Вътова била с крива глава и "като настъпена моцарела". Валентин много иска да е известен, но просто върви по чужд път, който в повечето случаи е втръснал. И единственото сравнение, което ми хрумва е "Късната Албена Вулева". А както изпя преди години удачно Ицо Хазарта - тук хигиената е нулева.
Продължаваме със следващата клюка, която може да попадне в категорията "свежо за вехти плеймейтки". Черната Златка била забила фитнес инструктор, с когото ходили до Милано. Дори няма новина - ако не е Милано, ще е Дубай.
В същата рубрика, но за певици, попада и Луна. Блондинката, която в един момент се виждаше като президент, реши да ни занимава с любовния си живот. Сигурен съм, че малцина биха искали да знаят подробности, но все пак фолк ветеранката се появи в национален ефир. За да ни обясни, че върти любов с някакъв по-млад мъж. Той от своя страна се оплака, че трудно се живее с президент. Наистина безсмислено, но е тежко да се живее с чувството, че си много известен, но само сред родата. Мнозина пък се усъмниха, че историята с младото гадже е зле скроен PR. Луна да стиска палци отново да върнат на екран Big Brother, че иначе и родата ще я забрави.
Според публикации от тази седмица, най-голямата мистерия в родния шоубизнес вече е разкрита. А именно кой е мъжът до Гери-Никол. Певицата доста намали онлайн изявите си, селфитата намаляха, Photoshop-ът е на път да не се ъпдейтне и да хване "прах" на десктопа. Та според слуховете, Гери е пристанала на бившия футболист на Славия и настоящ бизнесмен Вилиян Вълков, по прякор Вълка. Двамата бяха заедно и на сватбата на Софи Маринова. Засега обаче двамата пазели връзката си далеч от прожекторите.
Краят е за Николета Лозанова. Голям бис за нея след гостуването й в "Папараци". Плеймейтката призна, че не харесва България.
Видите ли, като кацнела на родното летище и започвало да я боли глава. И това не се случвало никъде другаде. Всичко било заради негативното отношение на българите, което тя среща непрестанно. В чужбина хората били далеч по-усмихнати.
В бъдеще искала да замине да живее извън България, но за момента семейството й е в България и преместването й няма как да се случи.
Това звучи доста безотговорно като родител. Защо отглежда дъщеря си в такава негативна обстановка? Звучи безотговорно и за собственото й здраве щом още със стъпването на родна земя започва с главоболието - защо дотира производството на аналгетици у нас, като може със спестените средства да си осигури охолен живот навън?
Ние може да се чудим защо избира нещастието пред щастието, но няма смисъл. Защото Лозанова с едно интервю се опита да ни убеди, че миналото й не е нейното минало. А то у нас ще я преследва. Колкото до хората - нека спре да използва клишета за негативност, защото не са много тези, които се интересуват от нейния живот. Още повече сред младите, които наистина имат цел в живота, различна да мързелуват - те дори не я познават. Да, за определена група тя се превърна в етикет, но дали написаното на този етикет не води до нейното главоболие?
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
ССБ: Петролният пазар беше най-силно повлияният от новинарските заглавия тази седмица
Напрежението расте: Иран свали американски самолети, един пилот е в неизвестност
Не просто купуване на неща: Защо "емоционалната икономика" в Китай е във възход
София, Бургас и Пловдив концентрират най-големия обем чуждестранни инвестиции сред общините
Операция "Спасяването на Виктор Орбан": докъде е готов да стигне Тръмп?
Белият дом подкрепя идеята на НАСА за лунна база, но иска намаление на парите за наука
Влак се удари в свлачище между Царева Ливада и Трявна, има пострадали
Трагедия в Сливен: 14-годишно дете загина при пожар
Томаш провали ЦСКА, а сега гледа към друг топ отбор
Монтана оцени ЦСКА на 6 евро
Ливърпул здраво го закъса, Алисон е аут
Ивелин Попов ще става шеф, но не на Левски
В Добрич се канят за бой по Левски
ПСЖ крачи към поредната си титла във Франция
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Солен великденски хляб Casatiello – рецепта от Неапол
Нумерологична прогноза за 4 април
Празнуваме Лазаровден
Таро карта за 4 април, събота
Тръмп поиска трилион и половина за отбрана от Конгреса
Влак дерайлира край Трявна! Има пострадали
Трагедия в Сливен! Дете на 14 години загина при пожар
Дъждовно време на много места в страната днес
Авария оставя части от три варненски квартала без вода днес
Мачовете и спортът по ТВ днес (4 април)
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато
Мистериозни проблясъци близо до Земята: Засечени са през 50-те години на миналия век