Още с раждането си Еда Гьоринг е звезда сред нацистите. Неин кръстник е самият фюрер Адолф Хитлер, а баща й е дясната му ръка – Херман Гьоринг. По данни на The Telegraph, Принцесата на Третия райх е починала на 80-годишна възраст в Мюнхен, Германия още през декември.
И може би заради интересното й минало, за смъртта й научават шепа хора, пазена е в тайна от медиите, а тялото й е положено в гроб без име или надгробен камък.
Еда Гьоринг е родена през 1938 г., една година преди началото на Втората световна война. Наричалия я малката Шърли Темпъл. Появата й на бял свят предизвиква празненства в цяла Германия, а първите години от живота й са приказка. Близо половин милион нацистки войници даряват пари на баща й, за да й построи реплика в детски размер на двореца Сансуси. Тя си имала собствени танцувални зали, кухня и много кукли.
Гьоринг се отнасял с нея като принцеса. Постоянно я прегръщал и целувал. Дори ходел с нея на уроците по балет. А самият Хитлер оставя на страна факта, че нацистите губят войната и отива при малката Еда, за да отпразнуват заедно шестия й рожден ден.
Но идилията за нея приключила, когато Германия била победена през 1945 година, а баща й – заловен. Той бил осъден на смърт, но надхитрил палача си и се самоубил с капсула цианид, скрита в зъба му. Еда е едва на 8.
Докато Херман Гьоринг се изправя пред съда, момиченцето и нейната майка са в затвора. Когато биват освободени, са принудени да живеят в колиба в провинцията в Бавария. Нямат нито вода, нито електричество. По-късно се местят в Мюнхен, където Еда се образова. Последно е работила като хирург в клиника.
През 2015 година Еда Гьоринг заведе дело, с което се опита да си върне това, което й се полага от имуществото на баща й, конфискувано след края на Втората световна война. Или поне част от него, с което да "живее прилично“.
Херман Гьоринг бил известен с това, че си присвоявал скъпи бижута, мебели и картини по време на войната. Правителството на Германия обаче си ги връща обратно. Нещо, което Еда не приема и до днес. Желанието й да си върне богатството е било отхвърлено след дебати, траели едва няколко минути.
За разлика от останалите нацистки наследници, които често се отричат от своите родители и имат сложна връзка с тях, чувствата на Еда към баща й са категорични. "Обичах го много и си личеше колко много ме обичаше той“, казва Еда пред журналиста Джералд Познар, който след това пише книгата "Децата на Хитлер: Синовете и дъщерите на Третия райх".
"Всичките ми спомени с него са изпълнени само с любов. Не мога да си го представя по друг начин“, казва вече порасналата нацистка принцеса. Тя отрича баща й да е участвал в Холокоста, въпреки че множество историци твърдят обратното – че Херман Гьоринг е взел активно участие в избиването на 6 милиона евреи.
"Единственият проблем на баща ми беше лоялността му към Хитлер. Той никога не го предаде, дори и когато фюрерът отиваше прекалено далеч. Нещата, които се случиха на евреите бяха ужасни, но нямаха нищо общо с баща ми“, споделя Еда.
От какво е починала наследницата на Гьоринг не става ясно. Нито защо властите обявиха смъртта и едва тази седмица, след като е починала на 21 декември 2018 г., преди цели три месеца.

България влиза в надпреварата за AI суверенитет с BgGPT 3.0
Virgin Galactic подновява продажбата на билети за космически полети
Димитър Радев: Реалната конвергенция изисква фискална дисциплина и икономическа адаптация
Морски, градски и културен туризъм са най-предпочитани от българите
Общо 7 акционери са поискали от мажоритаря на "Арома" да изкупи акциите им
Индексът SOFIX приключи последната борсовата сесия за март с ръст
Късна емисия
Helpbook: Във Варна поставят опасни пътни знаци
Учени: Цунами в Средиземно море е въпрос на време
150 години от рождението на Кръстьо Сарафов – вдъхновение за поколения актьори
Американска журналистка е отвлечена в Багдад (+ВИДЕО)
Йотова удостои с Почетен знак на президента НДК
Янчев хвали „младите лъвове“ на България
Сърбия обърна Саудитка Арабия, звезда на Лудогорец игра за „плавите“
Милиарди на "Герена": Обявиха новия собственик на Левски!
ЦСКА готви нова звездна селекция
Официално: Българин е новият треньор на Гьозтепе
Ясен е първият съперник на България в Лигата на нациите
Дневен хороскоп за 1 април, сряда
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Трапезата на Лазаровден и Цветница
Таро карти за април за всяка зодия
Програмата на Театър „София“ за месец април
Легенди на Висшата лига идва в Бургас за "Мач на надеждата"
Иновация от последно поколение може да ви спаси в опасна ситуация с колата
Нищо ново: България е с най-ниски почасови разходи за труд в ЕС
Форум за актуални политики за активизация на младежка заетост се проведе във Варна
Печалбата на банките у нас расте
Отличиха най-талантливите млади изпълнители и инструменталисти в конкурса „Диньо Маринов“
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно