Въпреки че по първоначална информация бе заявено, че по открития мъртъв съсед на Стоян Зайков няма следи от насилствена смърт, стана ясно, че 42-годишният Валентин от Костенец е бил застрелян.
За смъртта му отново е заподозрян Стоян, който се издирва вече няколко дни по подозрение, че е убил Милена Шишкова, от която има син.
Валентин е бил застрелян в брадата, но не със същото оръжие, с което е убита Милена. Това стана ясно на брифинг пред журналисти, на който информация даде главният секретар на МВР Ивайло Иванов.
От полицията обясниха още, че Окръжна прокуратура-София наблюдава две досъдебни производства - за намерената убита 38-годишна жена и за убития днес 42-годишен мъж, предаде Bulgaria ON AIR. Установено е, че убийствата са били извършени с две различни оръжия. Потвърдена е и информацията, че между Стоян Зайков и убития има роднинска връзка - трети братовчеди са.
Продължава да тече оглед на местопроизшествието. По последни данни, мъжът за последно е видян жив около 18 ч вчера. При предишна проверка на полицаите, убитият мъж е казал, че у тях няма никой. Това отхвърля версията Зайков да се е криел на тавана му. Няма данни убитият да е имал интимна връзка с простреляната преди дни жена.
"Към този момент няма никакви категорични доказателства, твърдящи, че извършителят на двете убийства е един и същи", посочиха още от полицията. Те допълниха, че са взети допълнителни мерки за сигурност в града. Всички улици в Костенец са блокирани и има десетки полицаи и спецчасти. Тече проверка и на всички автомобили и къщи в района, като има и дронове, които се опитват да локализират престъпника.
От полицията апелираха - ако някой от гражданите забележи заподозрения, да звънне веднага на телефон 112, без да влиза в контакт с него. Той е облечен със сиво яке с ленти на ръкавите, тъмно долнище и тъмни маратонки.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Индексът Dow Jones премина границата от 52 000 пункта за първи път в историята
Ескрива от ЕЦБ: Проблемите с енергийните доставки ще продължат въпреки споразумението
Нужна ли е промяна в българската данъчна система?
Как се намалява потреблението на ток с видеонаблюдение
Renault и Thales ще произвеждат дронове камикадзе във Франция
Уорш е в капана между Тръмп и залозите на облигационния пазар за повишение на лихвите
Рецепта за коктейл еспресо мартини
Коли на бъдещето: С AI шофьорите общуват директно с автомобила
Какво се случва с мозъка ни, ако ядем по един банан всеки ден?
Рецепта за домашни сиренки с кисело мляко и сода
Мъж разказа за срещата си с Бог, докато е бил в клинична смърт
В Милуоки все още не харесват офертата на Маями за Янис
Англия – Хърватия
Португалия – ДР Конго
От Макларън скочиха на ФИА заради гафа в Монако
Австрия – Йордания
Аржентина – Алжир
Таро карта за 17 юни, сряда
Испанска лятна салата с хамон
5 мързеливи тренировки, докато сте на почивка
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите билети за PAW PatrolTM Live! “The Great Pirate Adventure”
Дневен хороскоп за 17 юни, сряда
Хубави промени за 6 зодии до края на юни
Българските и унгарските депутати с най-високи заплати в ЕС спрямо минималната заплата
Много българи излетяха в Космоса с акциите на "Спейс Екс", но скоро ще се приземят
Икономист: Българите обедняха наполовина
ЕС изостава в надпреварата за изкуствен интелект заради собствените си регулации
Евростат: България е на пето място в ЕС по предотвратима смъртност
Гърция и Турция в нов спор за тръби към България
Дърветата ще поглъщат все по-малко въглерод в бъдеще
Сканиране на сърцето може да предскаже риска от рак години преди диагнозата
Ядрен часовник е използван за изучаване на свойствата на тъмната материя
Успешен старт за китайската ракета „Чанджън-3Б“ със сателит „Шъдзиен-31“
Astrobotic представи масивния лунен модул Griffin, който ще се отправи към Луната
Dragon на SpaceX се завърна натоварена с научни експерименти от МКС