Днес ще е предимно слънчево. В следобедните часове главно над планинските и източните райони ще се развие купеста облачност, но само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28 и 33 градуса, в София - около 29, сочи прогнозата на НИМХ.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево с временни увеличения на облачността. Главно по южното крайбрежие ще превали слаб дъжд. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 28 и 30 градуса. Температурата на морската вода е 25-28 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще бъде предимно слънчево, след обяд с купеста облачност, но само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 23, на 2000 метра - около 16 градуса.
В неделя ще бъде предимно слънчево, в следобедните часове с купеста облачност. Само на отделни места в източните и планинските райони са възможни краткотрайни превалявания. Вятърът ще бъде от изток-североизток, по-късно през деня - от изток-югоизток, слаб, в източните райони до умерен.
Преобладаващите максимални температури ще са между 28 и 33 градуса. Привечер и през нощта срещу понеделник от северозапад на югоизток ще се развива купесто-дъждовна облачност и до сутринта в северозападната част от страната ще има валежи и гръмотевици, в крайните северозападни райони - интензивни. Вятърът ще се ориентира от северозапад.
В понеделник облачността ще е по-често значителна, купеста и купесто-дъждовна. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури, а в отделни райони - градушки и временно усилване на вятъра.
Дневните температури ще се понижат, повече в Западна България - максималните там ще са 20-22 градуса, на изток 28-30 градуса. До края на деня вятърът отново ще се ориентира от североизток, а през нощта срещу вторник в по-голямата част от страната валежите временно ще спрат, гръмотевиците ще затихнат.

Жилищното строителство у нас намалява почти повсеместно от началото на годината
Производители от Пловдив, Варна и Сливен заеха призовите места в „Най-добра българска фирма на годината“
Търговският излишък на Германия се свива до 11-месечно дъно
Германски доставчик: Китай е отменил забраната за износ на чипове на Nexperia
Monte Paschi изненада анализаторите с по-голяма от очакваното печалба
ЕС обмисля пауза за части от AI законодателството си заради натиск от Big Tech
Председателят на КФН Васил Големански ще открие 14-ото издание на Investor Finance Forum
ЕС затяга визовия режим за руските граждани
Наръгаха жена в центъра на Благоевград
Национализация на "Лукойл" – взеха решението за секунди (+ВИДЕО)
Търсят изчезнала в района на Витоша жена
Джуд Белингам отново ще играе за Англия
Ямал се завръща за Испания
Ливърпул се радва: Исак подновява тренировки
От Бахрейн с трета поредна оферта към Карлос Насар
Хитър ход: Левски ще заимства от хита в Шампионска лига
Колос иска да отмъкне Годой от ЦСКА
Тест: Какво ви очаква през ноември
Напитка със супер съставки за детокс
Венера преминава в Скорпион на 7 ноември – ние ставаме най-важни
3 зодии, които ще жънат успехи през ноември
Пало санто – срещу негативна енергия и за уют в дома
Сочен кекс със сини боровинки
Голям интерес към Деня на отворените врати във варненската полиция (СНИМКИ)
Вече осъждан млад мъж, потрошил 3 коли във Варна, се споразумя за „пробация“
Браво! Карлос Насар отказал трета поредна оферта от Бахрейн
Полярният ни кораб отплава към Антарктида (НА ЖИВО)
Издирват младо момиче, тръгнало към Витоша
Зверска катастрофа затвори пътя Варна – Русе
Най-старият и най-голям храм на маите е построен, за да изобрази Космоса
Как китовете могат да помогнат на хората да живеят 200 години
Китай се обърна към НАСА, за да предотврати космическа катастрофа
Най-силната магнитна буря за 2025 година ще настъпи днес, 7 ноември
Японската орбитална мисия Akatsuki окончателно замлъкна
Нова боя за покриви отразява 97% от слънчевата светлина