IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Русия към САЩ: Да спре „дрънкането на оръжие“ в Черно море

Москва заяви, че НАТО инструктира съратниците на Навални

Русия към САЩ: Да спре „дрънкането на оръжие“ в Черно море

Посолството на Русия в Съединените щати призова Вашингтон да прекрати „дрънкането на оръжие“ в Черно море. А говорителят на руското външнополитическо ведомство Мария Захарова заяви, че НАТО инструктира съратниците на опозиционера Алексей Навални, предаде БНР.

Повод за изявлението на руското посолство във Вашингтон са съвместните американско-турски учения в Черно море. В маневрите участват два разрушителя на американския флот и два военни самолета „Boeing P8 Poseidon“.

„Призоваваме американците да прекратят безразсъдното дрънкане на оръжие. Мирът и сигурността в Черно море не се нуждаят от чужда намеса“, гласи съобщение на руската дипломатическа мисия в Twitter.

По-рано говорителят на руското министерство на външните работи Мария Захарова заяви, че съратниците на опозиционера Алексей Навални Леонид Волков и Владимир Ашурков са преминали инструктаж на НАТО.

По думите ѝ в инструктажа имало указания за дестабилизиране на обстановката в Русия. Захарова разказа, че на 8 януари Волков и Ашурков се включили във видеоконферентен разговор, организиран от постоянното представителство на Полша към Европейския съюз в Брюксел. В разговора участвали не само представители на съюза, но и на Великобритания и Съединените щати.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата