IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Николай Младенов подаде оставка като зам.-председател на СДС

Той уточни, че решението му е лично и няма за цел да предизвика някой друг от ръководството на СДС да вземе своето решение

Николай Младенов подаде оставка като зам.-председател на СДС

Заместник-председателят на СДС и говорител на партията Николай Младенов подаде оставка пред Националния съвет на партията на заседанието на съвета днес. "Оставам член на СДС и ще работя с всичките си сили, каквото и да се случи оттук нататък, за това избирателите на партията да получат отговора, който толкова време очакват на двата основни въпроса за нас - за какво се борим и кого представляваме в тази тежка ситуация," обясни Младенов.

Той уточни, че решението му е лично и няма за цел да предизвика някой друг от ръководството на
СДС да вземе своето решение. Смятам, че всеки е достатъчно разумен сам да преценява своите стъпки в този момент, добави Николай Младенов.

Като мотив за оставката си Младенов посочи неизпълнението на три задачи. По думите му пред СДС са били поставени задачите да реализира единството на десницата, да се превърне в партия, която говори по проблемите на хората и да прекрати личните противоречия и противопоставяния в партията. 

Смятам, че най-голямата грешка, която СДС направи през последните три години е, че не успя да прекрати личните противоречия и противопоставяния в партията, каза Младенов. Като член на ръководството на СДС през тези три години аз нося своята част от отговорността за неуспеха на тези три задачи, допълни той.

В отговор на въпрос Николай Младенов каза, че сега е периодът, в който трябва да има много сериозен разговор за това, което трябва да се случи и да се фокусира върху политиката, която СДС трябва да води, а не да се говори за това кой кого да замени. За мен процесът на оздравяване на СДС ще започне с Националната конференция, а няма да завърши там, уточни той.

На пресконференцията след заседанието на Националния съвет на СДС лидерът на партията Надежда Михайлова каза в отговор на въпрос, че уважава акта на Младенов. Тя обаче уточни, че след решението на Националния съвет за свикване на Национална конференция на партията цялото ръководство е в оставка. Всички сме ръководство в оставка, и в този смисъл Младенов изрази огорчение, че в средствата за масова информация е имало нападки, добави Михайлова.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата