IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Имам качества за президент, рече Гергов

"Няма по-добро нещо от това бизнесмен да влезе в политиката"

Снимка: Булфото

Снимка: Булфото

"Имам качествата да съм следващият президент на България".

Така бизнесменът и лидер на Областната организация на БСП в Пловдив Георги Гергов коментира пред Dnes.bg издигнатата му кандидатура за президентските избори от пловдивските социалисти.

"След като БСП ми е гласувало това доверие, аз, като отговорен партиен човек, приемам тази номинация", заяви гордо Гергов.

Той бе категоричен, че няма по-добро нещо от това бизнесмен да влезе в политиката, въпреки че това се приема негативно от политиците.

"Политиците сочат бизнесмените като виновни за негативното положение на страната, защото са забогатели, но това не е вярно", отчете Гергов.

Официално кандидатурата на БСП за президентските избори ще бъде утвърдена на заседанието на 47-ия конгрес на БСП на 23 юли.

"За мен е важно БСП да определи достоен човек. Ако изберат мен, ще участвам в тази сериозна битка, защото имам визия и идеи за развитието на България", категоричен бе собственикът на мажоритарния дял на пловдивския панаир.

Бизнесменът е сочен за приближен до президента Георги Първанов. Започва бизнеса си, след като напуска поста на изпълнителен директор в свинекомплекса в село Маноле.

Държи мажоритарния дял в Международния пловдивски панаир. Същевременно оглавява структурата на БСП в Пловдив-област.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата