IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Българо-турско правителствено заседание в Анкара


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

77
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 0 Не харесвам 5
93Хихихихихи! Ми то никой не може да избяга от миналото си бре:)))) И никой няма как да живее с миналото чисто физически! Някои искат да са пеленачето сигурно сега, но не може:))))) Лелеееее! Нека позная! Или си гербер, или си ***:))))))
отговор Сигнализирай
76
Ердоган
преди 13 години
Харесвам 15 Не харесвам 2
В края на октомври 1931 г. Кемал Ататюрк изповядва: "Няма да забравя приятните моменти, които съм преживял в България. Бил съм, съм и винаги ще бъда приятел на българския народ. Обичам безпределно българския народ още от детинство. В Солун съм другарувал през всичкото време само с българи. Всяко българско нещастие ми причинява невъобразима болка. Винаги съм правил всичко възможно да помогна на България. Турция и България трябва да бъдат приятели. Който е против България, той е и против Турция" /в-к "Утро", 22 октомври 1931 г.
отговор Сигнализирай
75
truth
преди 13 години
Харесвам 9 Не харесвам 1
И народ живеещ с миналото си и историята си също няма бъдеще.. Факт!!!
отговор Сигнализирай
74
Ердоган
преди 13 години
Харесвам 4 Не харесвам 0
През последното десетилетие Русия,се превърна в най-важния икономически партньор на Турция.Подписването на 20 нови протоколи и споразумението за премахване на визите , ще съдействат за по-нататъшното взаимодействие и ще улеснят бизнеса .Търговския оборот между двете страни да достигне 100 милиарда долара в идните пет години са намеренията, и това показва превръщането на някогашните врагове в близки икономически и политически партньори. Турция обвърза икономиката си с Москва,и Русия прие нейното посредничество за партньорство с Иран и Китай.
отговор Сигнализирай
73
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
88Народ отричащ миналото, няма бъдеще!
отговор Сигнализирай
72
Ердоган
преди 13 години
Харесвам 3 Не харесвам 0
Аквариума Turkoazoo - Туристите на Истанбул вече имат възможност да посетят открития през 2009 г. аквариум Turkuazoo, който се смята за един от най - големите в Европа. Той заема площ от 8000 квадратни метра. На територията на комплекса има дъждовна гора, тропически зони, аквариум с хищници, както и отделен такъв с медузи. Особено впечатляващ е дългият 80м тунел, който предлага на посетителите панорамен изглед към аквариума и им придава усещането, че и те самите са вътре в него. Самият аквариум е построен във формата на риба и приютява 25 000 морски създания, сред които и тигрови акули.
отговор Сигнализирай
71
truth
преди 13 години
Харесвам 7 Не харесвам 2
Дякона няма да ти помогне, но от сътрудничеството с Турция може да има много ползи!!!
отговор Сигнализирай
70
Tina
преди 13 години
Харесвам 2 Не харесвам 2
Какво се цели с тава? Защо не го казахте на хората по-рано, а ги поставяте пред свършен факт?Научете се да говорите с народа си, да се допитвате до него. В противен случай народът сам ще си прави изводи и то не във ваша полза.Например: Твърде често ви привикват турските ви колеги - Ердоган ви дърпа ушите и ви направлява повода. Американо-Израелско-турска маша ли се оказа сегашното ни правителство?Ето такива изводи си прави народа...Пък вие продължавайте да се снимате...
отговор Сигнализирай
69
Ердоган
преди 13 години
Харесвам 6 Не харесвам 2
Ледена приказка в Истанбул Очарованието на космополитния град Истанбул беше допълнено на 23 април от едно ледено изкушение музей от ледени фигури. Това е първият по рода си целогодишен леден дворец в страна с топъл климат. Заслугата за това е на норвежката фирма Lotofen, които са изпълнители на проекта. Инфраструктурата, отоплителните и охладителни системи са изцяло работа на турски инженери. Директорът на музея Oddruar Olsen споделя, че стойността на инвестицията възлиза на 35 милиона евро. Леденият музей носи името Magic Ice и е разположен на територията на мола Форум Истанбул в квартал Байрампаса, непосредствено до открития през 2009 г. огромен аквариум с акули Turquazoo Аквариум. Площта на музея е 1400 кв.м. и ще се поддържа постоянна температура от -5 градуса както през зимата, така и през лятото. Посетителите на ледения дворец ще получават ескимоски екипи, които ще ги топлят по време на разходката в музея. Експозицията се състои от 34 ледени склуптури, дело на дизайнери от Леден хотел в Швеция. В продължение на 15 дни те работили при минусови температури за създаването на тази ледена приказка. За изработването на фигурите са били нужни 70 тона ледени блокове, които са донесени от река Торне в Швеция, а за стените и тунелите на музея са използвани още 100 тона лед от Истанбул. Едната част на музея разказва историята на първите посещения на викинги в Истанбул през далечната 880 г., като информацията е атрактивно представена на посетителите под формата на записки върху ледени листи. За първи път викингите са дошли в Истанбул по Черно море и са нарекли града Miklagard, означаващо защитени земи. В този отдел на музея посетителите могат да видят 8 метрова лодка, ледена къща, както и карта на първите пътувания на викингите. Другите две секции представят скандинавската природа и голям витаминен бар, където можем спокойно да изпием по един натурален сок от специални ледени чаши.Магията на ледения музей се допълва от мистиката и екзотиката, лъхащи от величието на Истанбул. Градът е избран за една от трите културни столици за 2010 г. Като добавим съседството му с България, това е поредното доказателство, че е една чудесна дестинация за всички, обичащи приключенията и екскурзиите.
отговор Сигнализирай
68
Анонимен
преди 13 години
Харесвам 9 Не харесвам 2
Огромна джамия за над 1500 души ще бъде построена в Кърджали. Тя ще има две минарета и ще се издига на възвишение над града, откъдето ще се вижда от всички посоки, съобщи БНР.Джамията ще бъде разположена на близо декар и половина и ще обслужва мюсюлманите от кварталите по левия бряг на Арда.Проектът е дарение на турски архитект, а парите за строежа се осигуряват от Дирекцията по вероизповеданията на Турция. Очаква се първата копка да бъде направена до края на април.
отговор Сигнализирай
Новини