Подсъдимият по делото „Октопод“ Алексей Петров заяви, че също е бил следен и подслушван. Според него бившият вътрешен министър Цветан Цветанов в тези четири години не е извършил нито едно елементарно действие без разпореждането на Борисов, включително и незаконните подслушвания.
Петров коментира скандала „BG „Уотъргейт“ - за незаконно подслушване на политици, бизнесмени и общественици под ръководството на Цветан Цветанов. Вчера лидерът на БСП Сергей Станишев изнесе публично информацията от анонимен сигнал и предаде материалите на главния прокурор.
Според Петров едва ли има частно обособен ГДБОП. „Но че се злоупотребява покрай службите и се извършват и частни поръчки – сто процента, и с държавен, и с частен ресурс, отсече той.
„Може с технически средства – и държавни, и частни – да се случи това, което казва Сергей Станишев. Очевидно е, че в това, което е описано в този сигнал, става дума за технология, която функционира. Не очаквайте, че някой ще изпрати някъде документ и ще се подпише. Нелепо е да се казва – ако това се докаже. Как да се докаже? Може да се докаже след време, когато Цветанов не е на власт. Ще има няколко арестувани, които са го осъществявали. Те ще разкажат кой ги е изпратил”, добави Петров цитиран от „Фокус“. Според него една част от тези хора са от службите, друга – не.Той потвърди, че се е срещал с предишния министър на земеделието Мирослав Найденов, срещу когото се води разследване за търговия с влияние и оказване на натиск.
"От разговорите, които съм имал с Мирослав Найденов, някак си съм усещал притеснението на министъра, че върши някои неща под натиск", коментира Петров.
"Не смятам, че това е новина, защото Борисов ръководеше еднолично, командваше еднолично и грубо поръчваше да бъдат изпълнявани от министрите и не съвсем редни неща, особено при министър Цветанов”, посочи още той.
Алексей Петров критикува и сегашния министър на вътрешните работи Петя Първанова. Според него тя не може да заема тази позиция. Според него и Калин Георгиев няма как да бъде главен секретар и да не върши онова, което му каже Бойко Борисов.
Попитан дали ще участва в парламентарните избори, Алексей Петров заяви: „Всички участваме в изборите, вероятно и аз. Като експерт ще подкрепя една от партиите”.
Той добави, че не е решил дали ще бъде кандидат-депутат. „Винаги има такава вероятност. Ако трябва да се постигне нещо и да бъда от полза за всеки, който подкрепя малкия и средния бизнес, защото това е решението на България, бих влязъл във всякаква роля”, заяви Петров.