“Ченгеджийницата на ГЕРБ е пряко пропорционална на управленската немощ.” Това заяви на извънреден брифинг на “Движение България на гражданите” говорителят на предизборния щаб Прошко Прошков.
Организационният секретар Калин Томов разкри, че над половината от 384 заявления за напускане на членове от пловдивската организация на партията, са фалшифицирани. “Освен че има разлика в почерка при подаденото заявление за присъединяване и това за напускане, хората, от чието име са вторите заявления, отричат да са ги изпращали”, коментира той.
Томов уточни, че други 37 от изпратените заявления са на лица, които никога не са членували в партията. Калин Томов изтъкна, че 351 от напусналите са с еднакви мотиви. “Ксерокопията от документите са изпратени от централа на друга партия”, коментира Томов.
Според него това се случва точно в Пловдив, защото Бойко Борисов е водач на листата на ГЕРБ в града.
“Борисов се опитва да направи кампания, в която няма да се появи, освен в стерилна и контролирана среда, но има нужда да внуши несъществуващо разцепление в конкурентите си”, посочи Томов. “Имаме данни, че се опитват и на други места да инсценират скандали, знаем за случай с жена, на която й е казано, че ще бъде иззето ипотекираното й жилище и ще бъде прекратен кредитът й, ако не се откаже от членство в “Движение България на гражданите”, допълни организационният секретар.
Прошко Прошков обясни тези действия със страх и с това, че резултатите на “Движение България на гражданите” явно са по-високи от обявените от социолозите. “Движение България на гражданите” е неудобно, защото е единствената пречка пред коалиция между ГЕРБ и ДПС”, допълни и Калин Томов. “Ние не сме опция, а по-скоро ще бъдем пречка за такава коалиция, защото не общуваме с хора, които не уважават опонентите си, а
усъвършенстват ченгеджийския си потенциал”, добави Прошков.
“Движение България на гражданите” ще бъде в следващия парламент тази сила, която ще се противопостави на всички задкуслисни договорки. Трябва да припомним, че Бойко Борисов дойде на власт, за да спре безчинствата на ДПС и порциите на Доган. За нас обаче тандемът Цветанов-Местан е същият като Борисов – Доган”, каза говорителят на щаба на партията.
По думите му ГЕРБ отчаяно се нуждае от патерица като “Атака”. “Атака две години подкрепяше всичко на ГЕРБ и се държеше като пуделчето на Борисов, а сега изведнъж стана питбулче”, заключи той.

Разпродажби при чиповете повлякоха надолу S&P 500 в началото на седмицата
83% от потребителите са използвали куриерски услуги за онлайн покупките си през миналата година
Кадър на деня за 24 август
Тръмп ескалира спора с Канада със захлаха за удвояване на митата върху колите
САЩ искат да узаконят перманентно таксата от над 100 хил. долара за работнически визи H-1B
Какво ще избере Кевин Уорш – намаляване на лихвите с подкрепа на икономиката или банковата система
3 зодии отново вкусват щастието на 25 август 2026 г.
Бавното отдалечаване: Знаци, че любим човек се дистанцира
Издирват Стоян Колев след бягство от домашен арест
Никола Цолов с първи тест във Формула 1
Късна емисия
Нетаняху: Иран се опита да убие един от синовете ми
Защо Ландо все още може да мечтае за нова титла
Спортът по телевизията днес, 25 август
Екип на Въздушния може да удари 100 милиона долара на търг
Челси удари Фулъм в трилър, въпреки безумията на вратаря си
Мачовете по телевизията днес, 25 август
Мален избухна с хеттрик, след хеттрик от асистенции на Дибала
Таро карта за 25 август, вторник – Десетка пентакли обърната
Гадание по кръга на Нострадамус
Дневен хороскоп за 25 август, вторник
Театър „София“ открива 60-ия си юбилеен сезон
Женски хороскоп за септември 2026
Кои са едни от най-добрите съставки за кожата след плаж
Травмата в детството може да промени способността за изпитване на удоволствие
Ако искате да сте здрави на възраст, хранете се на по-малки интервали
Повишени амилаза и липаза без панкреатит – кога причината е синдромът на Гуло?
Пуснаха първата генна терапия за рядко нарушение на обмяната на гликогена
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
418 часа в български води: „Грийнпийс“ разкри мащаба на руския сенчест флот
Лекарският съюз: Професионалната отговорност не допуска компромис с имунизациите
Икономисти: След сравнително високата дефлация през юни цените отново тръгват нагоре
И с парно, и на ток сметките ще са по-високи тази зима
Експерт предупреждава за финансова криза: Признаците са невъзможни за пренебрегване
Дунав пресъхва, а Европа не действа