Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов обяви, че не възнамерява да се отказва от политиката, въпреки призивите на ръководствата на БСП, Атака, ДПС и "България на гражданите".
Той поиска лидерът на БСП Сергей Станишев да се извини публично за изречените от него "лъжи". Според Цветанов светкавичната реакция на партиите след изнесената от проуратурата информация днес е ясен знак, че партиите са обслужвали и са обгрижвали организираната престъпност.
"Не е работа на вътрешния министър технически да контролира изпълнението на СРС-тата, политическото ръководство се занимава със законовия срок на използването им", заяви Цветанов и поясни, че техническият контрол е работа на главния секретар на МВР.
Според него проверката на прокуратурата не е доказала твърденията, че той пряко е разпореждал подслушвания.
"Ако се докаже, че аз съм разпореждал подслушване, ще се оттегля от политиката и ще си отнеса наказателната отговорност”, поясни Цветанов при посощението си Долна баня, където е на предизборна обиколка.
"Знам какво съм правил в МВР, Станишев не знае какво е правил през неговия мандат и аз искам да го призова да обясни как назначи оперативно интересни лица, които в момента се разследват за рекет, изнудване, опит за убийство", посочи зам.-председателят на ГЕРБ.
Dnes.bg припомня, че от ръководството на ГЕРБ подкрепиха Цветанов със специална декларация. От партията на Бойко Борисов изразиха възмущение от опитите за подмяна на дневния ред на българското общество и заявяват категоричната си подкрепа за бившия министър на вътрешните работи Цветан Цветанов в борбата му с престъпността.
"ПП ГЕРБ води безкомпромисна битка с организираната и икономическата престъпност. Нанесохме истински удар в сърцето на бившата Държавна сигурност с промените в законодателството. След като спряхме основните финансови кранчета на сивата икономика и нарушихме интересите на кръга олигарси в държавата, днес не сме учудени от политическата немощ и ретроградните модели за водене на кампания, типични за БСП", отчитат от ГЕРБ.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Как да предпазим децата от топлинен удар с правилните плодове
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Левски изпуска головата си машина?
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите