„Има нещо дълбоко нередно в 21 век, в държава, членка на Европейския съюз, министър-председател, дори да е бивш, да бъде подслушван в дома си, това е сценарий от най-мрачните години на комунизма”, заяви ексминистърът по управлението на европейските фондове Томислав Дончев пред TV7.
Той уточни, че разчита прокуратурата да разплете случая докрай, за да се разбере дали записът е автентичен и кой е отговорен за него. За Дончев използването на специални разузнавателни средства има място единствено при разследването на престъпността при строгото спазване на закона.
Възможно е те да бъдат приложени и към министър, ако има данни, че е извършил нещо нередно, смята Томислав Дончев. Той намира, че „поредната сензация” с подслушването от последните дни ще окаже „някакъв ефект” върху предизборната надпревара за 12 май, макар че „в момента не съществува нито доказателство, нито обвинение срещу Цветан Цветанов”.
Като водач на листата на ГЕРБ в Габрово Томислав Дончев е убеден, че със скандала за подслушването се прави подмяна на основните въпроси, които вълнуват българското общество. В последните няколко дни само една възрастна дама му е задала такъв въпрос.
Дончев вярва, че в предизборна кампания трябва да има политически дебат и борба между идеи, решения и програми. Той все пак призна, че не само българското общество често има нужда от сензации. „Имам органична непоносимост към задкулисните сценарии”, каза Томислав Дончев.
„Същественият въпрос е как икономиката да расте и да има повече инвестиции”, подчерта Дончев, който смята, че при втори мандат ГЕРБ ще постигне по-голям икономически растеж.
Според него в един кабинет министрите и техните заместници трябва да бъдат не „политикани”, а експерти. Проблемът при програмното правителство е, че персоналната отговорност на неговите членове не е достатъчна, а трябва да се ангажира и политическа отговорност, смята Томислав Дончев.

Лудвик Соболевски: На капиталовия пазар му трябват индивидуални инвеститори и капитал
ЕС е "сам със себе си" във времената на Доналд Тръмп
ЕС обмисля складиране на торове и облекчения за фермерите заради войната в Близкия изток
Стивън Миран е подал оставка от управителния съвет на Фед
Европейските акции затвориха с ръстове в четвъртък
Л. Динев: Светът има нужда от сътрудничество между САЩ и Китай
Йотова към Дара: Вярваме в успеха ти, ще завладееш цяла Европа
ЕС затяга техническите прегледи с нови екостандарти
Йотова: Истинската наука се прави тихо и далеч от прожекторите
Централна емисия
Централна емисия
ОФИЦИАЛНО: Карло Анчелоти ще води Бразилия още 4 години + ВИДЕО
"Мона Лиза" е зад "сините": Фланелката на Левски е в Лувъра!
А1 и MAX Sport предоставят безвъзмездно правата за излъчване на Диамантената лига в Шанхай с участието на Божидар Саръбоюков на bTV
Ботев Враца би минимално изпадналия Монтана
Италианец спечели шестия етап на Джирото
Секси блондинка заличи звезда на Арсенал + СНИМКИ
Домашни пуканки без излишни мазнини
Дневен хороскоп за 15 май, петък
Какво означава, ако видите черен кос?
Баница със зеленчуци "Пролетна спирала"
Магнезиев бисглицинат – сравнение с други форми на магнезий: Кой е подходящият избор?
УНИКА: Времето, спокойствието и здравето са най-ценните ресурси
Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Кой избива делфините в Черно море?
Учени алармират: Мощните тайфуни ще станат още по-силни и до 5 пъти по-чести
Огромен астероид, способен да унищожи цял град, се приближава към Земята
Curiosity на НАСА засне скалата, заседнала в роботизираната му ръка
Една невероятна теория гласи: Други версии на вас може би вече влияят на живота ви
Вулкани може да са „заключили“ Земята в 56-милионна ледникова епоха
Китай наблюдава изкуствени човешки ембриони в космоса