Парламентът по никакъв начин не е ангажиран с тези посещения - така председателят на НС Михаил Миков коментира зачестилите визити на български депутати до екзотични дестинации. Последната такава визита е на четирима депутати от четирите парламентарни групи в Тайван.
Председателят на НС коментира, че депутатският мандат е свободен и народните представители сами трябва да определят рамките си.
Народният представител е в парламентарна група, този въпрос го задайте там, заяви Миков, запитан ще има ли наказания.
България винаги е заемала позицията за единен Китай и всякакви визити от такъв порядък не изразяват българската позиция. Това посещение не влияе на позицията на България. Това е частно посещение, което не ангажира българската държава, отсече шефът на парламента.
Разговорите на депутатите, които са пътували до Тайван, са били само с бизнесмени и хора, който развиват ИТ индустрията. Това стана ясно от думите на народния представител от ГЕРБ Владимир Тошев, който е сред участниците в разходката.Той, Венцислав Лаков от "Атака", Румен Йончев от КБ и Петя Раева от ДПС са били на посещение в Тайван по времето, когато Росен Плевнелиев беше в Китай. Те не са били изпратени от НС и не са били на разходи на парламента. Разходите на народните представители са били поети от Тайван.
Не виждам нищо лошо и затова не се притеснявам, отсече Тошев. Той определи случилото се като „поредна визита“. Няма нищо изненадващо, нищо странно, нищо недипломатично, нито пък е имало някакви политически разговори там, отсече опозиционният депутат.
Подобно на колегата си Лаков, Тошев също обясни, че ИТ индустрията в страната се развива много успешно. По негови думи страната ни може да развива контактите си с Тайван.
Никакви скъпи подаръци не са ни правени, нищо скъпо не сме си купили оттам, каза още депутатът от ГЕРБ.

Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Георги Първанов: Готов съм да се обзаложа, че левицата ще бъде в следващия парламент
"Ботев" (Пловдив) разгроми "Спартак" (Варна) и се изкачи до осмото място
Централна емисия
Великденски маникюр: Най-красивите пролетни идеи за нокти
Владимир Ампов-Графа: Сбогом, татко, винаги ще бъдеш моят герой
Емоционално! Мария Петрова трогна всички на поклонението на Боби Михайлов
НА ЖИВО: Берое - ЦСКА 0:1, червените откриха набързо
Жалко! Топалова се отказа на крачка от финал
Илиан Илиев избра „гладиаторите“ на Черно море за Славия
Реал Мадрид с голяма издънка в битката за титлата
Ботев Пд разпердушини „соколите“ и загря за Битката за Пловдив
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача със Славия
Спартак (Варна) с тежка загуба от Ботев в Пловдив
Тръмп към Иран: Имате 48 часа за споразумението
Ердоган и Зеленски проведоха важна среща в Истанбул
73 случая на морбили у нас за две седмици
Транспортни фирми от Варна търпят загуби от покачващите се цени на горивата
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато