След тези избори на „Позитано“ 20 дойде много висока сметка. Ние не можем да си я позволим. Така социалистът Страхил Ангелов коментира слабите резултати, които БСП получи на евроизборите. Партията плаща чужди сметки, не само на ДПС, но и на „други другари“, коментира той пред bTV.
Ангелов не уточни кои „пируват” на гърба на партията, но все пак намекна, че до голяма степен визира хора в ръководството на столетницата.По думите му тревожното за БСП е, че мнозинството от гласоподаватели на партията е на средна възраст 65 години. „През 1995 година ни се довериха 3 млн души, сега са 400 000. Подходът към избирателите е сбъркан явно, щом има такъв резултат”, заяви той.
Депутатът от левицата изрази надежди, че партията има своето бъдеще, но са нужни незабавни структурни промени. „Трябва да се направи плавна смяна в поколението. Сергей Станишев и Янаки Стоилов са сравнително млади, но прекараха прекалено дълго време в политиката. Когато си толкова дълго време в една сфера, се амортизираш и започваш да дефектираш“, коментира Страхил Ангелов.
Социалистът определи, като положителен развоя с преференциалния вот в листата на левицата. Така се даде шанс на един млад човек, заяви той.
По думите му е некоректно да се заявява, че 15-ият в листата Момчил Неков, който благодарение на преференциалния вот измести от първото място Сергей Станишев, не е подготвен да бъде евродепутат.
Тази листа не е паднала отнякъде. Янаки Стоилов се появява и обяснява, че този не бил подготвен. След като е така, защо си го поставил? Всички 17 трябва да бъдат изцяло подготвени, коментира още той.
Ангелов изтъкна още, че му допадат идеите на новия политик Николай Бареков, но изключи възможността да премине в неговата партия.
Нямам против „България без цензура“ да е коалиционен партньор на БСП. Няма да е зле за нас да сменяме партньорите си, каза Ангелов, като допълни, че дори това да се случи, всички преговори и уговорки, които се правят между партиите, трябва да бъдат публични, за да бъдат открити пред народа.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Партията зад президента в Казахстан очаквано спечели мнозинство на парламентарните избори
„Спайдър-мен“ води боксофиса в САЩ четвърти уикенд, „Одисея“ стана най-касовият филм на Нолан
Паричната и лихвената статистика ще са на фокус през седмицата у нас
Всеки трети блок в Киев носи белези от войната, утвърждаваща независимостта на Украйна
Shein търси оценка от до 27 млрд. долара в IPO на 1 септември
Цените на петрола спадат с повече от 1 долар преди новите санкции на САЩ срещу Иран*
Зеленски: Путин е смъртен, а нашите "Фламинго" ще "зимуват" в Русия
Мария Минчева: Няма как за 2-3 години заплатите в България да стигнат тези в ЕС, възнагражденията следват икономиката
Борисов: Изборите за президент ще бъдат манипулирани, МВР ще отговаря за машините
Ходовете на партиите: Какво ще определи победителя в президентската надпревара
Трансферен удар за ЦСКА, взима национал на България
Верстапен след катастрофата: Можеше и да е доста по-зле
Шанс за Левски: Сериозни проблеми налегнаха АЕК
Най-после добра новина за ЦСКА + ВИДЕО
Задава се скандал: Президентът на УЕФА скочи на Джани Инфантино
Левски остана последен без грешка: В 7 от 12 случая това завършва с титла
Любовен хороскоп за 24 – 30 август 2026
„Кестените на човешката душа“ от Драгостина Крумова
Как да спестите пари от почистващи препарати, без да правите компромис с чистотата
На Секновение на 29 август не се тръгва на път – 6 поверия
Милано отблизо: 5 места, които си заслужава да видите
Модният арсенал за него – защо качествените мъжки кецове са инвестиция в добрия вкус?
Защо бебето се поти по време на сън?
Фармацевтични асоциации се обявиха против закриването на съвета по цени на лекарства
Лош дъх в устата – на какво може да се дължи?
Свързани с басейните инфекции – честотата им нараства през лятото?
Наночастици помагат за по-прецизна операция при глиобластом
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Детска площадка на ужасите във Варна: Деца играят сред пирони и счупени люлки
Четвърти ден: Проблемите с водата в редица варненски райони продължават и днес
Над 50 модела и 20 модни бранда се събират на Glam Fashion Show във Варна
"Дейли телеграф": Русия с атаки срещу фабрики за оръжие в Европа и България
Производители са притеснени от рекордно висок добив на пшеница
Цанко Цанков покори Ла Манша: българинът преплува от Англия до Франция за 9 часа и 21 минути