IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Кабинетът проучва споразумението за 7 блок на "Козлодуй"

Още няма решение дали то да бъде одобрено

Георги Близнашки. Снимка: БТА

Георги Близнашки. Снимка: БТА

Служебният кабинет не е взел окончателно решение дали ще одобри подписаното с американската компания Уестингхаус акционерно споразумение за 7 блок в АЕЦ „Козлодуй“.

Премиерът проф. Георги Близнашки съобщи, че правителството проучва ситуацията около споразумението.

Документът беше подписан в последните дни на кабинета в оставка на Пламен Орешарски с обяснението, че за да влезе в сила, трябва да бъде окончателно одобрен от следващото правителство.

Следващият кабинет трябва да одобри и Споразумението за финансов модел, и Договора за проектиране, инженеринг, доставка и строителство. Подготовката на последните два документа обаче не била започнала.

Подписаното акционерно споразумение изненада и социалистите, които дори привикаха бившия енергиен министър Драгомир Стойнев да обясни параметрите. Впоследствие документът беше публикуван, но с бели полета, които от Уестингхаус обясниха с това, че се защитават от конкуренцията.

Днес Близнашки заяви, че личното му мнение е, че има нужда от допълнителен анализ на споразумението.

Служебният премиер каза още, че е разговарял с „отговорни фактори“ по темата, като посочи единствено председателя на БАН.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата