Ако някой с някоя болна глава си е въобразил, че ще ни пречупят искам да му кажа още рано сутринта, че е сбъркал.
Това каза зам.председателят на ГЕРБ Томислав Дончев пред сградата на Главната дирекция на "Национална полиция", където снощи бе отведен лидерът на партията Бойко Борисов, предаде БГНЕС.
Ние не може да не защитим лидера си. Ако някой болен мозък си въобразява, че може да злоупотреба с държавните институции, той е сбъркал, каза още Дончев и добави: Познавам Бойко Борисов от над 10г. Не вярвам, че той може да е изнудвал когото и да е. Тази операция има за цел да обезглави опозицията, каза още Томислав Дончев.
"Целта на това, което се случва е хората да се страхуват. Ако покажем уплах, това нещо ще продължи. Скоро може да преследват и журналисти, защото задават въпроси", каза заместник-председателят на ГЕРБ, определяйки случилото се с Борисов като недопустимо от всякаква гледна точка – морална и правна.
"Проблемите на едно управление не се решават, когато прибереш лидера на опозицията. Искам да попитам дали днес бензинът и продуктите са по-евтини? Ако властта продължи в този дух, българските граждани не ги чака нищо добро", категоричен е Дончев.
Според него задържането на Бойко Борисов е "драматургия", която няма нищо общо с посещението на Лаура Кьовеши в България. "Видно е, че между нейния ресор и това, което се случва няма нищо общо", добави Дончев.
Според Никола Николов "това е театър организиран от Бойко Рашков и Кирил Петков за да прикрият своята пълна безпомощност".
Цялата тази ситуация е абсурдна. Връщаме се към 1945 г., когато хиляди са били отвеждани от домовете си. Понеже не им харесва съдебната система остава да върнат Народния съд. Това каза другият зам.председател на ГЕРБ Делян Добрев по повод обиска и отвеждането на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов късно снощи в ГД "Национална полиция". Според Добрев с това задържане правителството на Кирил Петков цели да прикрие важни решения свързани с военния конфликт в Украйна.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Пакет от мерки в помощ на туристическия сектор ще бъде предложен до две седмици
Кандидати от „Прогресивна България“, ПП-ДБ, „Възраждане“ и БСП в дебат за здравеопазването по Bulgaria ON AIR
Швеция купува системи за противовъздушна отбрана за над 900 млн. долара
Air France-KLM подаде първата оферта за дял в португалската авиокомпания TAP
Тримесечните продажби на Volvo се свиват заради геополитическите трусове
Ипотечен гигант в САЩ приема за първи път жилищни заеми, обезпечени с криптовалути
МВР: Купуването на гласове расте, цената достига 50-100 евро
Първа копка за "Къща на децата" – глас и подкрепа за младите (СНИМКИ)
Комисията по професионална етика към ВСС се самосезира заради Емилия Русинова
„Сцената на изборите“: „Директно“ тръгва из страната, за да покаже проблемите на хората извън София
Надцакване: Ман Юнайтед и Ливърпул дават по 100 млн. евро за "бик"
Стоичков получава своя пореден кът слава
Голямо кроше! Световната вицешампионка Янева скъса кръстни връзки
Джерард съветвал Салах: Не прави това, не и по този начин!
Само 1000? Левски обяви важна новина
Ново 20! Ето какво ще направи за Левски спряган за нов собственик на сините?
Питка за Цветница
25 знака, че вселената иска да бъдете с определен партньор
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Полярният ни кораб е в Средиземно море, завръща се във Варна на 9 април
От началото на май МВР ще взема точки и за превишаване на средната скорост
Колко ще струва почивка по нашето Черноморие за Великден?
Спират ученическите курсове по автобусни линии във Варна по време на великденската ваканция
76 арестувани само за ден във Варна при мащабна акция на полицията
Дечев: Дори във фризьорски салони се откриват приготвени пари за купуване на гласове
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия
Супервулкан в Япония се пробужда: Учени засякоха ново натрупване на магма
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система