„Те ще бъдат много по-силни самостоятелно и ще могат да разгърнат тяхната по-дясна програма много по-убедително за тяхната електорална ниша, докато при нас, честно казано, социалният пакет ще е изключително водещ в нашата програма. И смятам, че поотделно ще бъдем много по-силни”.
Така Калина Константинова от ПП и бивш вицепремиер по ефективното управление коментира отклоняването на поканата от ДБ да се явят заедно на парламентарните избори.Пред Нова тя посочи, че ДБ е техен естествен партньор и че ПП са доказали, че заедно работят "изключително добре". "Ние така или иначе сме и ще бъдем в една управляваща коалиция заедно от другата страна на изборния процес", посочи Константинова. Но подчерта: "На този етап обаче сме изправени пред задачата да разгърнем пред избирателите си своята програма". За нея единствената задача сега е да може да се спечели доверието на повече от 121 депутата, з ада с егарантира стабилно управление.
Бившият заместник министър-председател по ефективното управление коментира и въпросите, свързани с газа. "Както в последните 4 месеца, откакто знаете, че ние не получаваме газ от "Газпром", как ние успяхме да осигурим и танкери, и газ, и начинът, по който да бъде доставен? Това трябваше да се случи и в следващите месеци и при желание на правителството" - каза тя по повод приетия от служебното правителство само един танкер втечнен газ от общо седемте договорени със САЩ от кабинета "Петков".
"Българският интерес е да осигурим на българите възможно най-евтиния газ. Откъде идва той е въпрос на перговори и договорени цени", допълни бившият вицепремиер и като припомни, че в темата за "Газпром" се вкарва "много идеология и геополитика", обясни, че не са се отказали от договор с компанията: "Ние чакаме изпълннеие на този договор и не сме се отказали от него, просто такова не се случва" обясни Константинова.
Не са готвои още листите на ПП, призна Константинова: „Листите предстои да бъдат приети и изчистени в рамките на следващите дни”. Подчертавайки принципа, който са приели във вече регистрираната им партия - всеки да се кандидатира от родното си място, тя потвърди, че ще бъде в софийските листи. А на въпрос за лидерска позиция на Христо Петров, който отново да застане срещу Бойко Борисов и Корнелия Нинова, отговори, че такава се обсъжда като доказащо работещ вариамт.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 юли
От Макрон до Моди: Правителствата разгъват червен килим за гигантите в изкуствения интелект
Путин подписа закон за данъчни промени в подкрепа на руския пазар на горива
Местните банки ще дадат силен тласък на търговията с криптовалути в Германия
В Австрия беше пуснат в експлоатация нов суперкомпютър за 36 млн. евро
Жадната за енергия Азия вече си взема поуки от кризата в Иран
Сериозен финансов успех за 3 зодии на 5 юли 2026 г.
Спане без възглавница: Ползи, рискове и за кого е подходящо
Санитарен самолет транспортира пострадалото на атракцион в Ахелой момче
Д-р Александър Симидчиев: Проблемът в здравеопазването не е паричен, а управленски
Драма! Гришо продължава на “Уимбълдън” след трилър
Ас на Ферари чака дете от секси маце + СНИМКИ
С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада и пак е в топ 8
Инфантино: Меси, Мбапе и големите звезди правят незабравимо Световно първенство
Локомотив София със зрелищно равенство 3:3 в последната си контрола в Банско
Ботев Пловдив победи Спартак Варна в контрола
Таро карта за 5 юли, неделя
Дневен хороскоп за 5 юли, неделя
Поверия за ангелската дата 7/7
Пухкави пикантни сиренки
3 зодии с голям късмет в седмицата 6 – 12 юли 2026
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 юли
Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Детската смъртност в България спада, но остава над средното за ЕС
Еверест отстъпва: Кои са най-опасните върхове в света?
Преди 400 г. художник е изобразил феномен, който науката e потвърдила едва наскоро
Малка бактериална тайна може да доведе до по-добри лекарства срещу рак
НАСА с необичайно обещание: Футболна топка ще лети до Луната, ако САЩ спечелят световното първенство
Каква ще бъде съдбата на Слънчевата система след смъртта на Слънцето
Ще успее ли НАСА да изстреля спасителна космическа мисия за „Нийл Герелс Суифт“