Левицата се нуждае от дълбока трансформация, заяви президентът (2002 г. – 2012 г.) Георги Първанов, който участва в кръглата маса "Лява България – идеи, политики, единение". Събитието събра лидери на леви политически формации.
"Бих казал промяна, но сега иззеха тази дума и я опорочиха", каза Първанов пред останалите участници.
Без обединена левица ние няма да имаме сериозен успех, заяви Георги Първанов и посочи, че периодите, в които левицата е управлявала или е била част от управлението, са били успешни за България.
По думите му трябва да се работи за равнопоставеност на формациите. "По-малките няма да имат свръхпретенции, да слагат прът в колелата", коментира Първанов и отбеляза, че за общо явяване на местните избори трябва да започне да се работи още от утре.
Бившият президент коментира и поканата на лидера на БСП Корнелия Нинова всички, напуснали партията, да възобновят членството си в нея."Длъжен съм да припомня на тогавашния състав на Националния съвет (на БСП), че на 7 януари 2014 г. с решение на Националния съвет ние бяхме изключени от партията", каза Първанов.
"Доверието в левицата е в реанимация", заяви от своя страна лидерът на "Изправи се България" Мая Манолова. Според нея България е лява, а българските граждани имат нужда от социална алтернатива и политика. "Днешното събиране е стъпка в правилната посока. Лявото е в кома, а левите хора не вярват, че БСП в този си вид е лява", каза още тя.
"БСП е приватизирана", заяви още бившият омбудсман и добави, че в парламента десните мислят за Украйна, а левите за Нинова.
Манолова допълни, че е важно левите формации да се явят заедно и да излъчат общи кандидати на местните избори и евентуалните предсрочни парламентарни избори.
Сред участниците на кръглата маса са още Костадин Паскалев, Румен Петков, Татяна Дончева, Георги Кадиев, Симеон Славчев и др.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Зеленски от Белград: Украйна няма време за скептицизъм
Финландия разработи пясъчна батерия, в която няма редкоземни елементи
Страните в Прибалтика се трансформират от жертви на съветския режим в технологични хъбове
Турция ограничава корабоплаването в Черно море след нарастване на атаките
България търси от ЕС извънредна помощ за производителите на краве мляко и угоени прасета
Залогът на Германия за газа излага на риск европейската енергетика през зимата
Бащата на Меси почина след продължително боледуване
Костадинов: Радев ни вкара в две прокси войни - срещу Русия и Иран
Масови проверки по пътищата: Хванаха десетки пияни и дрогирани шофьори
Нинова: Йотова да не се крие, а да свика спешно КСНС заради дрона
Араухо загуби тотално доверието на Флик
Фабрегас не крие възхитата си от Моуриньо
Саръбоюков иска удовлетворение от Европейското по лека атлетика
ФБР пазило Меси и Роналдо на Мондиала
Сан Сиро почете Барези
Огромна трагедия сполетя Меси
Седмична нумерологична прогноза за 10 - 16 август
Любовен хороскоп за 10 - 16 август
Енергийна салата с пилешко и киноа
5 рецепти за домашни еко препарати за почистване
Етерични масла срещу хлебарки
Нумерологична прогноза за 8 август
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Хванаха за ден 31 шофьори с алкохол или наркотици
Хаджирусев смени Черно море Тича с Локо (Пд)
"Ние, потребителите": Всеки има право сам да избере кои плажни принадлежности да наеме
Почина бащата на Лео Меси
Вучич: Украйна е приятелска държава на Сърбия
София попадна в десетката на дестинациите с най-голям риск от джебчийство