Песимист съм, че ще има стабилно правителство с третия мандат. Така вицепрезидентът Илияна Йотова коментира пред журналисти в Калофер отхвърлянето на предлагания от "Продължаваме промяната" проект на декларация за определяне на приоритетните национални цели.
Йотова допълни, че ако има кабинет, то той ще бъде с много временен характер, с елементи на задкулисие, с много договорки между партиите, с различни компромиси и политически отстъпки. Според нея е очевидно, че ще трябва отново да се мине през избори.Вицепрезидентът отбеляза, че не е успяла да чуе дебата в Народното събрание, а по думите ѝ там между редовете се разбира дали вече има уговорки между част от политическите партии, дали ще направят компромиси и ще направят ли стабилно правителство.
Тя подчерта, че не приема тезата, че след избори нещата отново ще са същите. Те ще са същите, ако продължим да правим същите грешки като избиратели, посочи Йотова. Според нея, ако всеки един си направи равносметка какво е видял от началото на миналата година, ще си направи много точен извод как да реагира, на кого да даде гласа си и какво да изисква от политиците. Тези скандали, насъсквания между личности и партии в парламента, обезверяват хората и ги карат да си остават по домовете, допълни вицепрезидентът.
Отворили сме много сериозно кутията на Пандора с разделението, омразата и противопоставянето помежду ни, каза Йотова. Тя отбеляза, че дебатът, който се води в Народното събрание, отношението между институциите и случващото се в последните месеци, показва, че до голяма степен политическата класа е изчерпана. Според нея, ако политическите партии искат да оцелеят, трябва да направят промяна. Никой няма право да си присвоява думичката "промяна" и да си я закичва в името на своята политическа формация, защото промяната е процес, който трябва да обхване всички нас, допълни тя.
Вицепрезидентът Илияна Йотова е в Калофер по повод отбелязването на 175- годишнината от рождението на поета-революционер Христо Ботев.
(БТА, Ирина Шопова)

САЩ и Иран все така не могат да постигнат мир в навечерието на 100 дни от началото на войната
Шефът на „Роснефт“: Затварянето на Ормуз е опит да се измени енергийният пазар в полза на САЩ
Технологичната Marvell и производителят на електроника Flex са новите членове на S&P 500
Като вълните в морето: Ще помогне ли еврото на „развълнуваната“ икономика на Исландия
Ким Чен Ун обеща да ускори създаването на севернокорейски ядрен флот
Тръмп даде сигнал за интерес на правителството към собственост в АІ компании
Пламна зеленчуковата борса в Бургас
Обедна емисия
Казанлъшкият ансамбъл "Искра" чества 60 години с пъстър фолклорен концерт
Паяка отразя гранд от Висшата лига
Емили Ратайковски (+18)
Мъри Стоилов „шокира“ с много силни думи за собственика на ЦСКА
Пече се сделка! Гранд с куп титли напира за звезда на ЦСКА
Фалстарт на трева! Белгийка натупа Вики Томова
БФС обяви ключова новина за родната Първа лига
Маслени сладки за Летен Тодоровден
Седмична нумерологична прогноза за 8 – 14 юни
Комплименти, които манипулативните хора използват
Любовен хороскоп за 8 – 14 юни
Дневен хороскоп за 6 юни, събота
Нумерологична прогноза за 6 юни
Ваня Стефанова: Очаквам решителни действия ако се потвърди престъпна дейност в Баба Алино
Румен Христов: Първите стъпки на правителството са леко колебливи
Гъст облак дим се извива в небето над Варна
Костадинов: По случая „Баба Алино“ е имало политически чадър
Григор Димитров: Не искам да бъда запомнен само с тениса
Горанов: Голямото харчене за пенсии и заплати няма как да се свързва с корупция
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
The Exploration Company с успешен тест на системата за приземяване на капсулата Nyx