BGONAIR Live

Българите печелят двойно по-малко от румънците


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

33

преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Neka vsi4ki da izbegame v bratska Makedonjq
отговор Сигнализирай
32

преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
осигурявайте се още на 220 лв.- по тоя критерий и Зимбабве ще ни надмине, разликата е, че в Зимбабве или Бутсвана хората регламентират точно доходите които получават, а в БГ всеки е терикат! Твърди че в джоба има 10 лв, харчи 15, а реално има 20 :)) Такива статии са хубави, ако целта е да стимулират българина да работи по- усърдно. Наистина разликата м/у България и мн др европейски държави е потресаваща, но не и толко драстична! Румъния със 100% по-високи заплати ??? Германия-1900%, да 'бе да
отговор Сигнализирай
31
deistvitelnost
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
само 21-во мнение може да обясни защо данните в статията са такива - крием данъци. И то много! Реалните доходи са поне 2 пъти по-високи от обявените. Статистиката в тази област едва ли някога е отразявала реалността.
отговор Сигнализирай
30
aнонимен
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Защо никой не пише за бедните в българия че сме на 1 място по вдигани на цени и ток и вода и всичко останало. АЗ живея в Холандия там всичкото се вдига за 1 година постепенно а тук всеки вдига както си пойска .Тия от минестерството си играят с народа но така сме свикнали дане тъпчат и да траем .Там 3 месеца стачкуваха автобусите за по високи заплати и всеки ден караха автобусите без белетчета така набутват даржавата а тук няма такова нещо и никога няма да има докато траят всички .......
отговор Сигнализирай
29

преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
kakva e tazi glupost? Edno e zda zarabotvash drugo da pechelish!
отговор Сигнализирай
28
септемврина костова
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
"6. - 15:29 - От: Анонименami stoite si v ka6ti...dokato ne svalim dps-bkp i po-zle 6te stava" - голям безхаберник си, какво искаш да ми кажеш, че по времето на предишните си живял по добре ли? Истината е , че получаваме по малко макар и това да е относително. Аз работя в частна фирма, заплатата ми е добра, осигуряват ме върху реалните доходи. И всичките ми приятели са така. Истината е, че работа има и за напред тя ще е още по добре платена
отговор Сигнализирай
27
Kapitan Josarian
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Има малка грешка в статията,минималната заплата в Англия не е 1400,просто няма как. Фактите: мин заплата на час 5.62 паунда,средно на месец -170 работни часа или около 952 паунда (преди данъците)...но това ни най-малко не трябва да ни топли, братя българи,защото мин. заплата в БГ дори и при тези данни е 8.6 пъти по-ниска от тази в кралството, а цените са почти едни и същи(бемзинът тук е около 1.20 паунда(
отговор Сигнализирай
26
Debora
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Srednata zaplata v Bg. e s 300 % po-niska ot neobhodimata za normalen jivot. Za da se razbere tova ne e neobhodimo specialno ikonomichesko obrazovanie
отговор Сигнализирай
25
asd
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
Ти май нещо не си наред с главния...,Българина бил мързелив...?Българите са едни от най-трудолюбивите народи...това ,че неискат да работят за някаква си 300-400 лева не ги прави мързеливи...Ти ако получаваш работна заплата като в Германия няма ли да ти е кеф да работиш?
отговор Сигнализирай
24
k
преди 17 години
Харесвам 0 Не харесвам 0
17. - 10:16 - няколко прости правила1.От системата на социално подпомагане се изключват лица,с по-ниско образование от основно.Задължение на гражданина е да се образова.2.Соц.помощи се изплащат само за период от 1г.,без повторно влизане в системата,всеки пълнолетен е длъжен сам да си осигури прехраната,другите да не са го осиновили?3.Майчинство се изплаща само на лица,навършили пълнолетие.Непълноленто лице не може да се грижи за себе си,как ще се грижи за други непълнолетни.4Отпадат детските добавки,и се въвевжда сем.подоходно облагане,т.ест връщат ти вече внесените данъци.За да получиш,първо трябва да дадеш.Който не привнася,няма да получи.5.Отменя се понятието соц.пенсия за старост.Вярно,правото на труд е право,а не задължение,но е твое задължение да си осигуриш старините,а не на другите.Това е рекет.6.Изоставянето на деца в дом се криминализира,при първо деяние-обществено-полезен труд за осигуряване на издръжката на детето,другите не са длъжни да плащат за продукта от твоето безразсъдство,при повторно-доброзорна безплатна стерилизация-явно си непоправим.7.Жилищната политика е еднаква за всички бг граждани,не може на едни да им се строят жилища от обществени пари,а на други-не,по етнически признак.8.Върховенство на закона за всички - криминалното деяние се определя именно като такова,независимо от етнич.принадлежност на извършителя.Не може да се определя като "социален проблем",само защото е извършено от ***.Всичко дотук изброено на вниманието на другарката МаЗнарова и цялата *** управляваща шайка.Така популацията се редуцира до границите на възможния си ресурс.в биологията това се нарича естествен подбор.
отговор Сигнализирай
Новини