"Много странни отношения между главния секретар на МВР и и.ф. главен прокурор. Такива едни махленски срещи и договорки - кой на кого се е молил, кой на кого е искал. Има си правила, по които, ако някой се страхува, че ще бъде обвинен за престъпление, може да действа", каза бившият председател на Съюза на съдиите Нели Куцкова в студиото на "Денят ON AIR".
По думите ѝ от всичко, което е изтекло до момента в медиите, няма положителен герой.
"Може би единственият симпатичен е кученцето. Това са неща, от които може и да излезе престъпление, но това сочи за липса на хигиена на контактите, каквато хигиена са длъжни да спазват всички хора с власт. Колкото по-голяма ти е властта, толкова повече трябва да внимаваш с кого контактуваш. Очевидно тук хигиената е под нулата", допълни Куцкова в ефира на Bulgaria ON AIR.
"Ако теоретично погледнем, че Димитрови са се занимавали с контрабанда - това трябва да се докаже. Ако се твърди, че Петя Банкова е била техен съучастник, това също трябва да се окаже. Твърдението, че са поддържали контакти с подозрителни хора не е доказателство. Надявам се, че след като има такива обвинения, да се стигне до доказването им", коментира още гостът.
Бившият председател на Съюза на съдиите поясни, че четенето на СРС-та публично е нарушаване на закона за СРС-тата, освен ако наблюдаващият прокурор не е разрешил.
"Кой разреши публично оповестяване на доказателства, събрани в евентуално досъдебно производство? И ако се стигне до съдебен процес - тези доказателства са изначално компрометирани. И ако тези, които са говори първо едно, след това се откажат от показанията, оказва се нещо друго - пак данъкоплатците ще плащат обезщетение. Всички хора са отвратени от всичко, което се случва, как да ги стимулираш да гласуваш?", попита Нели Куцкова.
Тя е категорична, че паралелно правосъдие не може да има.
Попитана дали има доверие на служебния правосъден министър, тя отговори: "Не я познавам, но не ми вдъхва доверие, признавам си. Не ми се вижда човек, който ще се опита да прокара някакви реформи".
Вижте видео с целия разговор.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Министърът на туризма: Секторът отчита 6% годишен спад за полугодието
SOFIX затвори последната сесия за месеца с ръст от 0,19%
Британският автомобилен сектор е заплашен от 1,4 млрд. паунда нови разходи около Brexit
Преходният период на MiCA приключва с две регистрирани у нас фирми
По какъв начин цифровизацията в туризма помага за организиране на плажния ден?
В света вече има 3302 милиардери и те стават все по-богати
Шестима души пострадаха при инцидент с "банан" край Ахелой
Пламен Димитров, КНСБ: 700 млн. евро по-малко за заплати, автоматизмът в силовите ведомства да отпадне
Централна емисия
Нинова: Бюджетът е недоносче на некомпетентни хора, олигархичният модел се прегрупира зад Радев
Централна емисия
Мъж загина в голям пожар в Гърция, хора се евакуират спешно
Куман хвърля оставка заради провала на Нидерландия
Свързват национал на Еквадор със секси певица + СНИМКИ
Наш национал и отборът му започват историческото си участие в Бундеслигата срещу Леверкузен
НА ЖИВО: Левски – Радник 2:0
НА ЖИВО: Кот д'Ивоар - Норвегия 0:0
Тъжна вест! Почина двукратен олимпийски шампион
5 растения, които да отглеждате на сенчеста тераса
Асцендентът – какво разкрива за вас
15 мъдри български поговорки за трудни моменти
Пухкав японски чийзкейк
Месечен хороскоп за юли 2026
Психологът Виктория Дякова: Признаците на тревожност са гадене, нервен стомах, треперене
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Спартак (Варна) привлече юноша на Левски
Представят структурите на МВР за професионалния празник на министерството във Варна
Пуснаха нови 10 000 застрашени есетри в Дунав
Какво време ни очаква в сряда?
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Китай вече притежава най-бързия суперкомпютър в света
Учените са озадачени: Откриха една от най-големите структури във Вселената
Разминаване: Кога ще се случи първият безпилотен полет на индийския кораб „Гаганян“