Ние сме направили една много прагматична и ясна програма, която, ако българският избирател оцени, то това ще ни даде възможност да присъстваме в следващото Народно събрание. Това заяви кандидатът за народен представител от "Патриотичния фронт" Борис Ячев в "Денят ON AIR".
"Аз не съжалявам за нито един от форматите, с които сме участвали на избори, защото патриотичният формат сме доказали в 43-тия и 44-тия парламент – че можем да работим добре и да имаме добри законодателни инициативи. Включително заедно като патриотични обединения да налагаме онова, което е важно за нас като политически приоритет да бъде вкарано в програмата за управление на България", коментира още той пред Bulgaria ON AIR.
Ячев подчерта, че България в момента е в три кризи – здравна, икономическа и бежанска.
"Най-важното решение за здравната криза е "зеленият сертификат". Един нормален, прозрачен, информиран ваксинационен процес. Разбира се, ваксинирането трябва да бъде доброволен акт. Тук виждам мястото на личния пример, особено на хората, които са се устремили към политиката", поясни кандидатът за народен представител.
"Българският президент Румен Радев е от малкото държавни лидери в Европа и по света, който избегна да даде личен пример с това да покаже, че е ваксиниран", обърна внимание Ячев.
Той отбеляза, че закъснялото въвеждане на мерки и налагането на ограничения на бизнеса е в основата на икономическата криза.
"В момента служебното правителство няма механизъм, воля и политическа подкрепа да прилага твърди икономически мерки. Жалко е да подлагаш на карта здравето на хората само заради някакви тяснопартийни интереси. Няма нито една политическа формация, която открито да призове хората да се ваксинират, защото се разчита на някакви хипотетични антиваксърски гласове", отбеляза кандидат-депутатът.
"Предишното управление, в което и ние като патриотични формации бяхме, направи всичко възможно цената на тока да бъде застопорена", изтъкна събеседникът на Ганиела Ангелова.
Ячев каза още, че България трябва да се намеси по няколко начина в кризата с цените на електроенергията – чрез въвеждане на енергиен ваучер, намаляване на 5% на ДДС на цената тока за битовия потребител, спиране на износа на ток и големите предприятия да могат да купуват директно, а не да минават през борсата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Доналд Тръмп: Ние победихме, не беше честно Иран да блокира Ормузкия проток
Оскари 2026 – негласно, но ясно срещу надвисналите политически заплахи над киното
Европейските борсови индекси се покачиха въпреки опасенията около петрола
Акциите на луксозните компании са изправени пред най-негативните настроения от години
Времето в сряда: Температури до 12 градуса и значителна облачност
Хороскоп за 18 март: Успех и добри резултати за зодиите
Пудели за продан в магазин: Оставени без вода, храна и постелка
Домашен кекс с боровинки и лимонов аромат
Въпреки кризата: Нова детска градина в София стои празна?
Алонсо почти не усещал ръцете и краката си в Китай
От Ред Бул признаха: Колата ни има много недостатъци
Спортът по телевизията днес, 18 март
Мачовете по телевизията днес, 18 март
Везенков се завърна с 24, а Олимпиакос срази лидера след шоу на Фурние
С два страхотни гола Арсенал подчини Байер Леверкузен
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Отиде си Слава Рачева – гласът на Педя човек – лакът брада
6 зодии, на които ще им върви в работата през 2026
Над 40 пешеходци във Варна са глобени за пресичане, докато използват мобилен телефон
Никой регион на Русия вече не е в безопасност от атаки на Украйна
Радев е поредният нов експеримент, който ще свърши като другите популистки проекти
Борят домашното насилие с ИИ: Ще предвижда дали жените са в риск
Гърци зареждат автомобилите си с по-евтино гориво у нас
Найден Тодоров: Културата не е фалирала, а инструментите, които ние ползваме, за да я формираме
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат
Предлагат нов метод за търсене на живот на екзопланети: Какъв е той