Най-голям брой секции извън страната ще има в Турция – 126. Там ще се гласува с 96 машини – отново най-голям брой извън България. В сравнение с предишния вот през юли секциите са повече, но предварително подадените заявления – по-малко.
Изборният туризъм вече започна и към България пътуват както автобуси, така и избиратели с частните си коли. Кой ги организира и кой поема пътуванията за вота – от Турция предава специалният пратеник на БНР.
28 ще бъдат секциите в Истанбул - с 3 повече от предишния вот през юли. Но броят на предварително подадените заявление за цяла Турция е с почти 3000 по-малко от предишния вот. Това обаче не означава, че няма ентусиазъм за вота, казва Хюлия Алтън от Сдружение на балканските турци в кв. „Авджълар“, Истанбул.
„Обаче като се чу, че ще има хем президентски, хем парламентарни. Направи се голяма реклама в цялата страна“, каза тя.
Гюнер Тахир участва в подготовката на изборите и обикаля цяла Турция. „Обаче смятам, че на парламентарните избори ще бъде по-масово участието. Вълнува ги от гледна точка на това дали евентуално хора, които те познават, хора от техните региони биха могли да станат депутати в българския парламент“, каза Гюнер Тахир.
За първи път опозицията в Турция Народнорепубликанската партия и управляващата Партия на справедливостта и развитието се обединяват и участват активно в организацията на вота. Организират автобуси от домовете на избирателите до урните - от Турция до България, плащат горивото на тези, които са решили да пътуват със собствените си автомобили, за да дадат своя глас.
„Трябва вече да стане правителството. Това е в полза и на Турция за взаимните отношения на двете държави“, каза Хюлия Алтън.
„Нека да не се заблуждаваме, всеки тука има чисто партийни очаквания. Утре - вдругиден наближават президентски избори в Турция, говоря за 2023 година. Помагайки на българските парламентарни избори, те се надяват след това да получат същия жест“, смята Гюнер Тахир.

Кризата в Персийския залив отново помрачи търговията на Wall Street
Европейски авиокомпании: Високите цени на горивата ще оскъпят полетите
Кадър на деня за 19 март
Парламентът забрани промени в структурата на "Български енергиен холдинг"
Безос търси 100 млрд. долара за налагане на изкуствения интелект в производството
Д. Георгиев: Пазарът на акции у нас поскъпна твърде бързо и е нормално да видим корекция
20 март е свързан със силата на водата - лечебни свойства и ритуали за късмет
Хороскоп за 20 март: Спокойствие и признание за някои от зодиите
Рецепта за Благовещение: Риба с ориз и зеленчуци
Умора от срещите: Как да възстановим радостта от запознанствата
Нетаняху: Израел и САЩ "защитават целия свят" в кампанията срещу Иран
Защо някои електромобили трябва да се зареждат до 100%?
Спортът по телевизията днес, 20 март
Олимпиакос се поизмъчи, но се справи с Баскония
Белгиец надви Григор Димитров на Мастърса в Маями
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Секси певица се показа с Меси в леглото + СНИМКИ
Милица Дабович
Таро карта за 20 март, петък
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Билки, полезни за сърцето: как действат
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Защо употребяваните коли в САЩ са в пъти по-eвтини, отколкото в Европа?
Община Варна участва в работна среща на туристическия сектор в Белоградчик
Гимназисти от Варна гледаха интервю с жена, осъдена за разпространение на дрога
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“