IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Цветанов: Мит е, че имаме най-много полицаи на глава от населението


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

28
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 3 Не харесвам 1
...Показателен и следния факт. Докато средно в горепосочените европейски държави един полицай работи едновременно над 10-15 случая /дознания, преписки, досъдебни производства, както искате ги наречете/ , то в България на един полицай се падат средно по около 70-100. Разбира се в тези държави заловеният на местопрестъплението извършител се предава моментално на съд, докато тук се пръскат чудовищно количество държавни пари за водене на досъдебно производство, съдебни заседания и какво ли още не,
отговор Сигнализирай
27
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 3 Не харесвам 9
Създадено и настойчиво натрапвано от услужливите медии е заблуждението, че в България има 60 000 полицейски служители, което ни нарежда на първо място по показателя "брой полицаи на 100 000 души , при среден показател в силно полицейски държави, като Германия, Австрия или Франция - 350-400 на 100 000. Разбира се, истината е значително по-различна и нелицеприятна, най-вече за същите тези услужливи медии, по правило вземащи страната на престъпниците, видно от техните репортажи, най-вече. А тя е - служителите в МВР с полицейски функции са около 30 000, или 300 на 100 000 души, показател класиращ ни на последно място в Европа. В никоя друга европейска държава пожарна, граничари, администрация по издаване на различни удостоверение и документи, гражданска защита и телефон 112 са в МВР, никоя. Да, може би правилното е 60 000 служители на МВР, но този европейски показател е САМО за органи с полицейски правомощия. А недостигът на полицаи е очеваден и се вижда, както в липсата на достатъчно патрулиращи полицаи, така и в неразкриваемостта на престъпленията.
отговор Сигнализирай
26
Свестен
преди 15 години
Харесвам 4 Не харесвам 8
Във всеки случай Цветанов има право за много неща. Съдебната с-*** и законите имат нужда от единомислие в такт с Европейското право - това е пътя !
отговор Сигнализирай
25
YAKUDZATA
преди 15 години
Харесвам 6 Не харесвам 1
Ми ако ви се виждат малко назначете още 3,4 хиляди но не по улиците а по кабинетите на регионалните дирекций.
отговор Сигнализирай
24
pissed off
преди 15 години
Харесвам 13 Не харесвам 2
Но не е мит,че наще са най-бездарни.
отговор Сигнализирай
23
Гошо Тъпото
преди 15 години
Харесвам 8 Не харесвам 0
Полицаите не са....много;малко са тези,дето вършат....работа.
отговор Сигнализирай
22
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 14 Не харесвам 1
Тук хванатите в корупция полицаи ги пенсионират тихомълком с 20 брутни заплати,
отговор Сигнализирай
21
d.cu'f
преди 15 години
Харесвам 15 Не харесвам 2
RE "За сравнение в Ню Йорк, където живеят 15 млн. души, има само 33 хил. полицаи, което прави по едва 220 полицаи на 100 000 души. Това е близо до цифрата в Румъния и три пъти по-ниско от тази в България." шо не земеш да идиш и глеаш как е праен реда там чул-видел ама не иб-л
отговор Сигнализирай
20
Изумен
преди 15 години
Харесвам 17 Не харесвам 1
Преди 1-2 месеца беше обявена официална статистика според, която броя на полицаите в България беше 65 000. Днес господин Цветанов ги намали с цели 10 000 ?!? ...Как стават тия работи ?
отговор Сигнализирай
19
Анонимен
преди 15 години
Харесвам 1 Не харесвам 0
Я опитай пак, че нищо не разбрах...
отговор Сигнализирай
Новини