IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Първанов видя българи на ръба на отчаянието

Президентът коментира заложническата драма в Сливен

Първанов видя българи на ръба на отчаянието

„Това, което стана в последните часове в Сливен е без прецедент, но има един ъгъл на зрение, който ние трябва задължително да имаме в тази ситуация“. Това каза пред журналисти във Видин президентът Георги Първанов.

Според Първанов става дума за млад мъж, който е отчаян от живота и не е наркоман или престъпник. Президентът посочи, че не става дума и за организирана престъпна група.

„Това показва, че има много млади българи, които са на ръба на отчаянието от живота. И това са преди всичко онези 26% млади и безработни хора, защото младежката безработица у нас е 26% и това е трайна безработица сред младите хора”, отбеляза президентът.

Според него много от подготвените, интелигентните млади българи не могат да се реализират и това обяснява защо много от младите хора не виждат шанс в бъдещето.

Според държавния глава социалните корени на престъпността трябва да бъдат анализирани много внимателно.

"В обществото ни има една ежедневно нарастваща агресия. Разбира се, тя почва от политиците, минава през медиите, но не можем да се сърдим, не можем да се учудваме и от това, че хората по места реагират така на всяко събитие”, категоричен е Георги Първанов.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Общество
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата