Убиецът на 16-годишния Георги може да е бил сниман от камери на кръстовището на бул. “Драган Цанков” и бул. “Евлоги Георгиев” , пише “24 часа”.
Големият пътникопоток на оживеното място обаче затруднява идентифицирането на заподозрени по кадрите. Според неофициална информация обаче на камерите не се вижда Георги, но по-детайлното преглеждане на записите тепърва предстои.
Двама са били нападателите на 16-годишния ученик, който беше убит в Борисовата градина, според работната версия на криминалистите. Единият от тях го е пробол в гърдите с нож.Нападателите все още не са установени, въпреки че разследващите са разпитали стотици, за да установят какво се е случило на 2 юни малко преди да завият сирените в памет на Христо Ботев. Полицаите са изгледали часове записи от 7 видеокамери в района, като са изискали от общината дисковете от още 5 камери.
Окончателно отпада версията, че Георги е имал спор за момиче с ученик от Строителния техникум. Приятелката на убития деветокласник от Търговско-банковата гимназия и момчето от техникума също са били разпитани и са пуснати.
Гаджето на Георги, Лора, е подала сигнал на тел. 112, че приятелят ѝ е убит. Той успял да се свърже с нея след нападението, но малко по-късно починал.
Версията за грабеж също е отхвърлена, защото парите и документите му са открити у него, както и мобилният му телефон. Проверяват се всички контакти на Георги както от телефона, така и в социалните мрежи.
Най-вероятно Георги е станал жертва на инцидентно нападение при спречкване с друга компания. Това потвърди и вътрешният министър Румяна Бъчварова: “Остава хипотезата за конфликт с футболни привърженици, но тепърва ще се изясняват причините”.
Според криминалисти Георги все пак се е познавал с нападателите си, макар и бегло.
Били са привърженици на различни футболни отбори. Съученици на момчето са разказали за съмнителни младежи с маски в района, а двама от тях били близнаци.
В деня след престъплението продължиха следствените действия около мястото, където беше открит трупът на момчето.
Близки приятели и съученици на Георги Игнатов също участваха в тях, но бяха пуснати час по-късно. След това младежите се събраха в парка, за да почетат паметта на приятеля си. Те вече са били разпитвани по случая и са предупредени да не разпространяват информация.
Полицаи продължиха да търсят следи от убиеца по алеята до бившия стадион “Юнак”, откъдето се предполага, че се е оттеглил след престъплението.
Още 20 камери ще бъдат поставени в Борисовата градина в София. Разширението на системата за видеонаблюдение в парка беше предвидено от общинската дирекция по сигурността преди жестокото убийство на 16-годишния Георги Игнатов, а на последното си заседание - миналата седмица, Столичният общински съвет гласува средства за поставяне на камери на обществени места.
“В момента в Борисовата градина има над 30 камери. Ще разширим системата за видеонаблюдение, за да обхванем районите около Братската могила, тенискортовете, “Маймунарника” и към бул. “Драган Цанков”. Точната бройка на камерите, които ще бъдат поставени, ще е ясна, след като се направи обследване”, обясни шефът на общинската дирекция по сигурността Красимир Димитров.
Очаква се новите камери да заработят наесен.
След убийството на студентката Яна Кръстева в парка през 2011 г. общината подмени осветлението в градината и изгради ново на местата, на които не е имало. Поставени бяха 396 стълба и осветителни тела. Тогава бяха монтирани и над 30-те камери. За сигурността в парка следят и два патрула на Общинска полиция.

ОПЕК+ обмисля по-голямо увеличение на доставките на петрол заради конфликта в Близкия изток
Русия обмисля да спре с мирните преговори, ако Украйна не се откаже от територия
Вашингтон забрани на правителствените агенции да използват AI на Anthropic
Израел и САЩ са атакували цели в Иран*
Защо нововъзникващите пазари бележат подем през 2026 г.?
S&P 500 записа най-лошия си месец от близо година след нови опасения за AI
SENSHI 30 Grand Prix започва тази вечер от 19:00 часа във Варна
Роднини и творци изпратиха Асен Шопов в последния му път (СНИМКИ)
Медведев: САЩ отново показаха истинското си лице, като започнаха атака срещу Иран
Дечев за конфликта Иран - Израел: Няма опасност за България
Провокаторът Винисиус променя правилата на ФИФА
SENSHI 30 Grand Prix започва тази вечер от 19:00 часа във Варна
Няма да гонят националите по вдигане на тежести от "Спортпалас"
Веласкес: Утре ще видите промените в Левски
Нов измества Сангаре в Левски
ЦСКА ще продължава фурора днес
Ярки цветове и красиви акценти от Prada за есен-зима 2026-2027 (+Снимки)
Италиански кюфтенца с лимонов сос
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите страхотни награди от филма "Хопъри"
Лунна диета за март 2026
Поверия за 1 март – Баба Марта
Любовен хороскоп за 2 – 8 март
Цената на салатата по пазарите: Марулите около 1 евро, доматите над 2,50 евро за килограм
Станислав Балабанов: ИТН ще продължи да разкрива истината за събитията в Петрохан
Божанов за високите сметки: Цените са били задържани до момента, в който влезе служебната власт
Ирена Георгиева стартира подготовката на летния сезон с разговори във Варна и Бургас
Врачка измами жена с 6000 лева
Авария на магистрален водопровод остава част от Варна без вода в събота
Мозъкът на „супер-възрастните“ продължава да генерира неврони
Човечеството е на ръба: Кога Земята може да стане необитаема
Прогноза за магнитни бури за 28 февруари – 1 март
Има ли извънземен живот на популярната екзопланета K2-18b
Заболявания, които могат да предскажат появата на Алцхаймер 10 години по-рано
Пълно лунно затъмнение на 3 март 2026 г.: Как да наблюдаваме Кървавата луна?