Приключи националният протест на сектор "Сигурност" в столицата, движението по бул. "Цар Освободител" все още обаче е затворено, съобщи Агенция "Фокус".
В Деня на професионалния празник на полицията у нас, на площада се събраха няколко хиляди от работещите в сектора. Те развяваха български и европейски знамена. Представител на Синдиката на полицаите в Сърбия също застана на трибуната пред Народното събрание и подкрепи недоволството на служителите в МВР.
"Ние не сме тарикати, не можем да си ползваме отпуските, защото недостигът на служителите в системата сигурност, води до това, че ние работим наднормено", заяви Иван Петров от Синдиката на служителите на затворите.
"Преди време Владислав Горанов беше казал, че напуска парламента, защото не може да си храни децата с 2000 лева заплата, нека ни обясни как ние си храним нашите с 800 лева и иска да я намали", обърна се той към протестиращите. "Ние служим на Република България, на обществото и ще го правим", заяви още той.
Чавдар Петров, председател на Национална асоциация "Сигурност" посочи, че бившите колеги стоят изцяло зад протестиращите.
"Това, което се случва в сектор "Сигурност" не е реформиране, то е деформиране на системата за сигурност", настоя Петров.
С плакати: "С празна раница не се пази граница", "Спрете ограбването на правата и доходите ни" и "Повече така не може" полицаите протестираха пред парламента.
Емоционалният протест, започнал с изпълнение на химна, приключи с полицейско хоро на жълтите павета пред парламента.
Протестът под пагон ще продължи на 12 ноември, когато се очаква на първо четене да бъде приет законопроекта на бюджета за 2016 година. Протестът в четвъртък ще се проведе от 13 до 20 часа отново пред сградата на Народното събрание.
Малко по-рано днес правителството оттегли промените в бюджета, с които се орязваха основните привилегии на полицаите. Новината дойде от вътрешния министър Румяна Бъчварова след заседание на Съвета по социално партньорство в МВР.
Шефката на бюджетната комисия в парламента Менда Стоянова обясни, че още в понеделник ще започнат преговори с представители на полицейските синдикати и работни групи в парламента. Те ще уточнят как точно да бъде проведена реформата в полицията.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Как да предпазим децата от топлинен удар с правилните плодове
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Левски изпуска головата си машина?
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите