За потресаващи злоупотреби сигнализира семейството на 14-годишния футболист, болен от рак – Теодор Велинов. През последния месец криминално проявен мъж е събирал от различни учреждения и магазини средствата от касите за дарения, предназначени за момчето.
Заради коварната болест Теди вече загуби единия си крак, но битката с рака продължава, а за това са необходими средства, пише „Монитор“.
„Знаем кой е този човек, той има богато криминално минало, като отделно от това се е представял за бащата на Теодор. Снощи уведомих моя адвокат и още днес е пусната жалба, защото не може някой да се гаври със състоянието на детенцето ни“, обясни майката на момчето – Светлана Велинова.
По нейни думи единствено бабата на 14-годишния кюстендилец има пълномощно и само тя може да събира средствата от касите за дарения.
„Масово парите за детенцето ни се крадяха по този начин от знайни и незнайни хора. Със сигурност сумата е голяма и е в хиляди левове. Потресена съм от това, което се случва. От месец юни аз и съпругът ми сме в Германия и лекуваме детето си. Повярвайте, че борбата за живота на Теди не е никак лесна“, обясни през сълзи на очи Светлана.
Към момента Теди е приключил четвъртия курс от провежданите химиотерапии в Германия.
„Поради ниските кръвни показатели му преливаха тромбоцитна маса и водно-солеви разтвори. Утре отново сме на контролни изследвания и когато покачи показателите, ще продължим с химиотерапиите. На фона на всичко това, което преживяваме, сега и кражбата на пари ни съсипва“, обясни още майката на момчето
Тази година Теодор Велинов трябваше да е ученик в 7-и клас в Основно училище „Даскал Димитрий“ в Кюстендил. Мечтаеше да продължи образованието си и да стане известен футболист, тъй като от малък е на футболното игрище. Сега единствената му надежда е да пребори рака и да събере достатъчно средства за поставянето на протеза, с която да може да се придвижва и да води нормален начин на живот.
Семейството на Теди няма представа точно колко пари ще бъдат необходими за лечението му, но те със сигурност не са малко. Всеки ден Теди е изправен пред ново изпитание, но надеждата му е да успее да се излекува и да се върне към нормалния си начин на живот.
Ето как можете да помогнете на Теди
БАНКА ДСК
BG 47 ST SA 93 0000 2075 7923
PAYPAL: me/teodorvelinov

Euronext обмисля пазар за частни дялове в опит да привлече растящи бизнеси
Жегата и войната нанасят най-големия удар по добива на зърно в Европа от десетилетия
ЕК предупреждава TikTok, че нарушава правилата на ЕС за защита на непълнолетните потребители
Собственикът на Zara купува офис комплекс в Париж за около 800 млн. евро
Китай наложи експортни ограничения на 14 компании от ЕС, сред които и българска
Иран е отхвърлил предложение за примирие, настоява за контрол над Ормузкия проток
В "Опорни хора" на 25 юли от 19:30 часа: Американските самолети у нас - има ли риск за България като косвен участник във войната?
4 китайски зодии сбъдват мечтите си на 25 юли 2026 г.
Обедна емисия
Здравословна рецепта за руска салата
Изправен е бил камионът от трагедията на пътя Русе - Бяла, 3 акта за румънския тираджия от "Витиня"
Две момчета пострадаха при катастрофа с тротинетка в Монтана
Селтик взима бивш вратар на Локо Пловдив?
Клоп започна със заплаха, че ще напусне
Бонус за Левски: Университатя продава нападател за 5 млн. евро
Леао: Бих иска да играя за Коринтианс
Милан "върза" две млади звезди с нови договори
Ювентус напира за японски национал
Защо не е добре да каните колегите на гости?
Триумф за 3 зодии в последните дни на юли 2026
Какво да сложим на трапезата за Света Анна
7 признака на емоционалната изневяра според психолози
Тест: Изберете карта и вижте посланието ѝ
При умора и за здраво сърце: Ползите от сока от червено цвекло за жените
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Кои кожни проблеми могат да се обострят през лятото?
Нова надежда за живот след успешна чернодробна трансплантация във ВМА
Две успешни бъбречни трансплантации спасиха пациенти в „Александровска“
Жълт кантарион – природен антидепресант със значителни лекарствени взаимодействия
Студенти изрисуваха фасадите на социален център във Варна
Близо 160 000 евро ще излезе на варненци концертът за празника на града
Спартак Варна няма доверие на съдиите за мача с "Черно море"
МУЗИКАУТОР: Община Варна нарушава Закона за авторското право и сродните му права
Надрусан шофьор на два вида дрога отнесе стълб до Първо РУ
Мария Бакалова ще рекламира туризма в България